пошук  
версія для друку
10.12.2010
джерело: www.zaxid.net

В Україні дають більше хабарів, ніж в Росії та Білорусі - опитування

   

В Україні за останні 12 місяців хоча б раз хабар давали 34% мешканців, тобто кожен третій українець. Такі дані були виявлені у результаті дослідження "Глобальний барометр корупції" (Global Corruption Barometer), підготовленого Центром антикорупційних досліджень та ініціатив Transparency International.

Зазначимо, що в Україні ситуація з корупцією виявилася гіршою, ніж у минулому році, коли в дачі хабара зізнався 21% громадян, повідомляє ТСН.

У той же час в Росії у дачі хабарів в цьому році зізналися 26% громадян, а у Білорусі - 27%. Для порівняння: у Вірменії - 22%, Молдові - 37%, Азербайджані - 47%. При цьому кращий результат продемонструвала Грузія, яка, втім, нещодавно покинула СНД. У цій країні в дачі хабара зізналися всього 3% громадян.

За результатами дослідження, що були представлені у четвер в Берліні, в середньому в країнах СНД цього року хабарі давали 32% опитаних.

Загальний показник корупції по всіх країнах світу виріс за останній час: за даними дослідження, сьогодні один чоловік з чотирьох не з чуток знає про те, що таке хабар. Тим не менш, дослідження відзначає і деякі позитивні тенденції: так, в даний час доповісти про факт корупції готові сім з десяти респондентів.

Як стало відомо з дослідження, частіше за інших з хабарами мають справу поліцейські. На переконання більшості респондентів (восьми з десяти осіб), виключно корумпованими є політичні партії. Найбільш корумпованими інститутами в усьому світі були визнані адміністративні установи і парламент.

У ході дослідження, підготовленого Transparency International, було опитано понад 91 тисячі осіб у 86 країнах. Опитування проводилося з червня по вересень 2010 року.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори