пошук  
версія для друку
17.12.2010
джерело: imi.org.ua

Міжнародна федерація журналістів засуджує ескалацію насильства проти ЗМІ в Україні

   

Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) засуджує   ескалацію насильства в Україні  по відношенню до засобів масової інформації. Таку заяву вона зробила після серії нападів на журналістів з боку охорони українських Президента і Прем’єр-міністра, що сталися в останні місяці. Інші журналісти також стали жертвами подібних нападів від чиновників нижчого рангу. Про це ІМІ повідомляє  прес-служба КНМП.
"Ми засуджуємо це безглузде насильство по відношенню до журналістів, які лише  виконують  свою роботу, -  сказав Айдан Вайт, Генеральний секретар МФЖ., - влада повинна поважати право наших колег на безпеку і спонукати свою  службу безпеки припинити напади на журналістів".
За даними Незалежної медіа-профспілки України і Київської незалежної медіа-профспілки  сталася певна кількість інцидентів, коли охорона Президента і Прем’єр-міністра напали  на  журналістів. Декого  з них побили, декому пошкодили обладнання, а декому вилучили  з фотокамери знімки, зроблені на офіційних заходах.
Київська незалежна медіа-профспілка  зафіксувала  чотири випадки насильства щодо працівників  ЗМІ з червня 2010 року. Це напад на Сергія Андрушка з каналу СТБ, який був 15 червня  повалений на землю працівником охорони Президента Януковича. Після того 30 вересня  стався інцидент з Тетяною Светницькою, репортеркою “Газети по-українськи”, коли президентський охоронець  вилучив фотографії з її камери. І останній напад здійснив 29 листопада  охоронець Прем’єр-міністра Азарова на знімальну групу  "5-го  каналу", поламавши при цьому журналістам камеру.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори