пошук  
версія для друку
27.01.2011 | Олександра Індюхова
джерело: www.dw-world.de

Як українцям «виживати» з їхньою міліцією

   

«Ти й міліція. Рекомендації щодо виживання» – під таким гаслом звертаються до громадськості харківські правозахисники. Українська Гельсінська спілка з прав людини попереджає людей, що слід бути обережними з міліцією.

Як розповів Deutsche Welle голова Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко, у міліцейських райвідділах України цього року загинули 40 людей. За даними Харківського інституту соціальних досліджень, 2010 рік став рекордним за кількістю фактів незаконного насильства у міліції.

Торік постраждали 790 тисяч осіб,  у 2004 – більше 1 млн., у 2009 році – 9 тисяч. «Виходить, що кожні 40 секунд в Україні має місце факт незаконного насильства у міліції. Ми вважаємо, що міліція стає однією з загроз для суспільства і взагалі становить загрозу національній безпеці»,– каже Бущенко.

До міліції краще з адвокатом

Правозахисники нагадують громадянам прості правила, як слід поводитися з міліцією. Приміром, рекомендують не з’являтися до міліції лише за дзвінком, а вимагати повістку. Радять не пускати міліціонерів до квартири, якщо немає судового ордеру. У разі допиту слід вимагати протоколу та підписувати тільки свої свідчення. «Взагалі ж краще ходити до міліції з адвокатом. Це право будь-якої людини, яке закріплено й у рішенні Конституційного суду»,- каже Бущенко.

Трагічні випадки у Лозівському міськвідділі МВС

Нагодою для звернення правозахисників до громадян стали два трагічні випадки, що трапилися в січні на Харківщині. Спочатку з вікон Лозівського міськвідділу міліції випав чоловік, якого підозрювали у причетності до наркобізнесу. Він помер у лікарні.

Через тиждень з вікон того ж відділку випала жінка, яку міліція підозрювала у крадіжці. Родичі постраждалих впевнені, що як над чоловіком, так і над жінкою в міліції знущалися. Правоохоронці ж кажуть, що йшлося про неадекватну поведінку й спробу втечі.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль