пошук  
версія для друку
04.02.2011

Заява Незалежної студентської профспілки «Пряма дія»

   

Коментуючи студентські протести Табачник заявив: «Якщо з 900 вишів протестують студенти лише одного, то для мене це все зрозуміло, це ілюстрація казки про танцюриста, якому три роки заважав Вакарчук, а зараз заважає Табачник. Якщо говорити вже зовсім відверто, то причину потрібно шукати в самих собі. А якщо молодь обманюють, накручують і розповідають байки, то за це мають нести відповідальність ті, хто обманює».

Вочевидь, Табачник натякає на масову участь в акції студентів Могилянки. Але ж не треба видавати бажане за дійсне. На протест вийшли також десятки людей з Університету ім. Шевченка, КПІ, НАУ, педуніверситету ім. Драгоманова та багатьох іншх вишів. Їх не менше турбує комерціалізація освіти.

А як міністр може пояснити акції іще у шістьох містах? Можливо, це теж студенти Могилянки, які спеціально роз’їхались по країні, аби створити ілюзію масовості протесту? Така версія має право на існування, але, боїмось, крім самого міністра в неї ніхто не повірить.

На акцію вийшли також школярі та їхні батьки. Вже хто-хто, а ці люди не мають жодного відношення до Києво-Могилянської Академії. Що Табачник скаже про це? Їх теж вивело керівництво вишу?

Слова міністра попахують теорією змови. Він ладен переконувати всіх у «проплаченості» протесту, у корпоративній мотивації — у будь-чому крім добровільної боротьби за власні права. Пане міністр освіти, ви мали б знати про те, що конспірологія — це антинауково.

Організатори мітингу не володіють гіпнозом - вони не здатні «накрутити» студентів чи змусити повірити в байки. Щоб долучитися до протестів, достатньо не лінуватись читати. Бо злочинність нового закону «Про вищу освіту» та скорочення держзамовлення на 42% очевидна всім, хто бодай трохи цікавився цією темою.

Ми чудово розуміємо, що правлячим колам надзвичайно зручно пропихати скандальний законопроект саме тоді, коли більшість студентів ще здають сесію чи відпочивають на канікулах. Та навіть за таких умов студенти проявили справді масову мобілізацію.

І на останок. Дмитро Табачник, вірогідно, вважає себе та свого попередника саме тими частинами тіла, що заважає поганим танцюристам. Якщо так, то міністр себе явно переоцінює в усіх смислах. Ми не надаємо цим персонам такого великого значення. Два роки тому наша профспілка закликала студентів виходити на вулиці проти злочинних реформ міністра Вакарчука. Сьогодні ми виступаємо проти реформ Табачника. І тут немає нічого дивного, оскільки обов’язок кожної бойової профспілки — відстоювати інтереси студентів, незалежно від прізвища міністра.

Прізвища чиновників не принципові. Значно важливішою є політика , яку проводить держава у тій чи іншій сфері. І, на жаль, політика Табачника нічим не краща за діяльність Вакарчука, оскільки наступ на безкоштовну і якісну освіту триває.

Незалежна студентська профспілка «Пряма дія»

***

Нагадаємо, 31 січня студенти Києва, Донецька, Запоріжжя, Одеси, Хмельницького, Житомира та Харкова вийшли на вулиці, вимагаючи зняття з реєстрації законопроекту «Про вищу освіту», відміни скорочення держзамовлення на 42%, припинення комерціалізації освіти, підвищення стипендії до рівня прожиткового мінімуму і впровадження автономії в українських вишах.

В результаті масових акцій, депутати були змушені відкласти розгляд одіозного законопроету «Про вищу освіту».

Організаторами київської акції протесту були Незалежна студентська профспілка «Пряма дія», Громадянський рух «Відсіч», ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив», Студколегія та Спудейське братство НаУКМА.

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль