пошук  
версія для друку
28.05.2011
джерело: ut.net.ua

Білоруська міліція відпустила українських правозахисників

   

Правозахисники перебували в УВС Радянського району Мінська близько трьох годин, де міліція «встановлювала їх особи»

Українці Вадим Пивоваров, Олег Мартиненко та Алла Благая прибули до Мінська для участі у правозахисній конференції в офісі Білоруського народного фронту. Проте ще до початку заходу їх було затримано міліцією.

Всі троє - представники Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів».

Також міліція затримала громадян Білорусі: колишнього міністра праці Білорусі, соціолога Олександра Соснова, керівника республіканського правозахисного громадського об'єднання «Білоруський Гельсінський комітет» Олега Гулака та представника комітету допомоги репресованим «Солідарність» Людмилу Ісакову, а також представника Польського Гельсінкського фонду, громадянку Росії з видом на проживання у Польщі Ольгу Соломатову.

Як повідомив Гулак, при затриманні співробітники міліції заявили, що до них нібито надійшов дзвінок про те, що у приміщенні на проспекті Машерова, 8, де мав пройти круглий стіл, відбувається бійка.

«Співробітники міліції затримали мене для з'ясування особи і надання пояснень, оскільки у мене не було паспорта з собою. Паспорт та документи, що засвідчують особу, знаходилися у моїй машині, припаркованій неподалік. Але пройти до неї за документами мені не дозволили», - розповів Гулак.

Наразі учасники круглого столу повернулися до офісу Партії БНФ, де проходить запланований круглий стіл.

«Будемо вважати, що це були своєрідні рольові ігри в рамках круглого столу», - прокоментував Гулак інцидент.

Тема круглого столу «Питання реформи системи МВС: досвід сусідів та виклики для Білорусі».

Хартыя'97

28 травня, 2011

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль