пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
23.09.2011 | Інна Сухорукова

Чи буде поновлене мовлення харківських каналів «Фора» та «А/ТВК»?

   

Те, що відбулося в Харкові, а саме – закриття опозиційних, а, насправді, просто чесних телеканалів «Фора» та «А/ТВК» вже варто того, щоби не приймати Україну ні до яких асоціацій з Євросоюзом, і, взагалі, хоч якось сприяти її наближенню до Європи. Брутальне порушення основного права людини – на свободу слова – це злочин, за який винні у цьому мають відповідати по закону. Бо це пряме порушення Конституції України й міжнародного права.

Є в цьому витворі Харківської влади щось незрозуміле. Міський голова п. Кернес, природно не сприймає критику на свою адресу, як, можливо, й багато інших можновладців Харкова. Але, перепрошую, Харків – не окрема країна, а пан Кернес не король і не принц цієї окремо взятої країни. І, ось, не дивлячись на центральну владу, на Президента і парламент, він влаштовує якісь комбінації, які позбавляють улюблених каналів ледь не мільйон глядачів. А де ж центральна влада, що, якраз, і веде зараз переговори з Європою про асоціацію? Невже вона – центральна влада – не помітила цього ганебного явища? Чи вона не спроможна заборонити нічого пану Кернесу? Бо тоді що це за влада, і як можна з нею домовлятися будь про що? Свобода слова для Європи, як і чесні вибори,  – ледь не головні вимоги до тих країн, що хочуть до них наблизитись. Отже, Президенту та його команді це закриття каналів – така собі величезна і вчасно підкладена свиня. Може, харківська влада і робить все, що від неї залежить, щоб Україна не наближалася до Європи, враховуючи її пристрасть до Росії? Можливо, й так. Але можливо, це просто місцева дурість і свавілля. Але чому тоді Президент на це не реагує відповідним чином, чому не відновлюється робота каналів, чому мовчить Генеральна прокуратура? Вона ж, як ми бачили на політичних процесах проти Луценка й Тимошенко, дуже прислухається і поважає думку Президента. То, виходить, що влади у нас немає як такої, бо місцеві царьки її не поважають і не враховують?

Або ця сама центральна влада, в особі Президента, дає такі розпорядження? Але тоді яка ж євроінтеграція? В Харкові відбуваються мітинги на захист каналів. Розлючені глядачі звертаються до ХПГ з питанням, чи можна зібратися і подати на Кернеса до суду. Але навряд чи Кернес чи хтось інший віддавали накази про закриття каналів в письмовій формі. Тож позов до суду в кращому випадку зробить винуватцями чи провайдерів, чи санітарного лікаря чи когось іншого. Тому ми радимо звертатися до Президента і до Генеральної прокуратури.

Окрім того, що люди залишилися без інформації, більше сотні фахових журналістів залишилися без роботи. І це в більшості зовсім не ті люди, які підуть до будь-якого ЗМІ. Вони мають стійку життєву позицію. І, можна сказати, що до закриття новин АТН на каналах «Фора» та «А/ТВК», Харків попри всі корупційні і, навіть, просто схожі на кримінальні вчинки місцевої влади, можна було вважати містом, де є свобода слова і свобода інформації. Так легко, єдиним щигликом перекрити повітря і громадянам, і фаховим журналістам можна в Білорусі, Росії, не кажу вже про Казахстан та інші Східно-Азійські пострадянські країни. Але в Україні, навіть за часів Кучми, такого майже не відбувалося. Ми повернули на 180 градусів. І пливемо зі страшною швидкістю до зіткнення влади й народу. Невже влада не розуміє, чим це може закінчитися для такої держави, як Україна? Невже хтось бажає заворушень, повного падіння економіки, безладу?

Якщо в Україні є влада (а події в Харкові поставили це під велике питання), то невже можна настільки потурати місцевим царькам, щоб вони ні на кого, окрім себе, не вважали? І з цим всім сміттям бадьоро йти до Європи. А може ми насправді хочемо в ЄЕП? Отам тільки і місце для бажаючих потрапити в халепу. Безлад та повний розпад економіки нам в такому випадку забезпечений. Цього може й прагне місцева влада Харкова? А от чого хоче Президент і його команда, буде зрозуміло з того, чи відновляться харківські канали «Фора» та «АТВК».

P. S. Я ще не встигла опублікувати статтю, як почула два серйозних повідомлення. Одне – ОБСЄ стурбована закриттям харківських каналів і вимагає повернути їх мовлення. Друге – Президент дав доручення Генеральній прокуратурі розібратись, що відбувається у Харкові.

Мені здається, що Президенту самому варто розібратись, що відбувається в Харкові. Бо місцева влада, кажу це ще раз, поводить себе так, начебто нікого, окрім них, в країні не існує і ніхто ними не керує. Це було за часів Ющенка і радо продовжується тепер. Отже, чи буде Харків таким собі «королівством викривлених дзеркал», чи стане нормальним, керованим містом України, на мою думку, залежить зараз насамперед від Президента.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль