пошук  
версія для друку
26.09.2011
джерело: gazeta.ua

Нові конфлікти в Умані

   

25 вересня о 16:00 у місті Умань неподалік вулиці Пушкіна, біля пам’ятника Івану Залізняку, близько сотні активістів ВО «Свобода» зібралися, щоб провести акцію «Умань без хасидів». Суд заборонив акцію, але не зважаючи на це, «свободівці» вирішили провести акцію, переназвавши її на «зустріч депутатів із виборцями».

На акції виступила голова обласної організації ВО «Свобода» Тетяна Чорномаз. У своєму виступі вона зазначила, що зверталася у міську раду з проханням провести акцію, але їй відмовили.

Виступили також Юрій Ботнар, Андрій Іллєнко та Ігор Мірошниченко. Після їх виступів «свободівці» скандували гасла: «Слава Українї! Героям слава!» та «Слава нації – смерть ворогам!».

Перші півгодини акції бійці «Беркута», що оточили мітингувальників, не випускали з кола. Тільки після того, як «свободівці» звернулись до правоохоронців, їм дозволили вийти. Після 40 хвилин акції «свободівці» вирішили пройти метрів 200 в центрі міста, але працівники «Беркута» їх знову почали оточувати та силою запихувати у «воронки».

За непідтвердженою інформацією, декого з активістів побили. Місцеві жителі обурені тим, що суд не дозволив провести акцію. Але не всі підтримують «Свободу».

Усіх затриманих під час акції, згідно інформації членів ВО «Свобода», пізніше випустили. Всі 60 затриманих написали пояснювальні, на них складаються протоколи, деякі отримують повістки в суд за різними статтями або в міськвідділ на понеділок 26 вересня. Також випущений з міськвідділу Юрій Ботнар, організатор Маршу «Умань без хасидів», на якого, згідно інформації GAZETA.UA, 22 вересня скоєно. Уманська міська організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» розглядає цей вчинок як акт залякування.

До «свободівця» на центральній вулиці Умані підійшов невідомий чоловік міцної статури і почав вимагати повернути грошовий борг якійсь людині. Після пояснення Юрія Ботнара про те, що ніяких грошей він нікому не винен, нападник ударив його по обличчю, але «свободівець» утік. Юрій Ботнар звернувся до міського відділу внутрішніх справ із заявою про напад.

Зважаючи на напружену ситуацію, що склалася стосовно проведення Маршу «Умань без хасидів», Уманська міська організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» розглядає цей інцидент як чергову спробу зірвати Марш. Він має на меті вимагання від влади захисту інтересів уманчан, а від хасидів дотримання правил поведінки в Україні та Умані зокрема й виконання українського законодавства.

Коментуючи ситуацію, голова Уманської міської організації ВО «Свобода», відповідальний за організацію Маршу «Умань без хасидів» Юрій Ботнар сказав, що такі спроби влади та пов’язаних із нею сил залякати чи зламати волю націоналістів викликають дві реакції:

«По-перше вони лише упевнюють нас у вірності обраного шляху та потрібності нашої діяльності і проведення Маршу „Умань без хасидів“ зокрема, зміцнюючи наші серця у боротьбі і для боротьби. По-друге – просто викликають посмішку, оскільки є настільки невдалими та погано організованими, що дають зрозуміти – навіть у плануванні провокацій ця влада є бездарною, не кажучи вже про планування економіки. Здається єдине, що їх турбує і вдало виходить – правильно обслужити інтереси „паломників“-агресорів, що чинять свавілля, яке ця влада давно не контролює, а тим самим нехтувати правами й потребами, вимогами й нормальним життям українців», – наголосив «свободівець».

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори