пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
19.01.2012
Права шукачів притулку

Відкрите звернення щодо ситуації шукачів притулку з Сомалі в Україні

   

Президенту України Януковичу В.Ф. Голові Державної міграційної служби України Ковальчуку М.М.

Міністрові внутрішніх справ України Захарченку В.Ю. Генеральному Прокуророві України Пшонці В.П. Голові Комітету Верховної Ради України з прав людини Зарубінському О.О. Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Карпачовій Н.І.

 

Копія: Офіс Комісара з прав людини Ради Європи Представництво Європейського Союзу в Україні Регіональне Представництво УВКБ ООН в Республіці Білорусь, Республіці

Молдова і Україні

 

 

Українська Рада з питань біженців закликає українську владу невідкладно застосувати всі необхідні заходи задля врегулювання становища шукачів притулку з Сомалі, які перебувають на території України. В той час як Україна у січні 2012 р. мала би відзначати десятиріччя приєднання до Конвенції ООН про статус біженців 1951 року, - вихідці з Сомалі, ув'язнені через свій неврегульований статус, оголосили голодування у Пункті тимчасового перебування іноземців „Журавичі" (Волинська обл.). У такий спосіб ці люди протестують проти безвихідної ситуації, від якої виконання цієї Конвенції мало би їх захистити.

У січні 2012 року Українська Рада з питань біженців (УРБ), виступаючи із нагоди 10-річчя приєднання України до Конвенції ООН про статус біженців 1951 р., відзначила незадовільний стан системи надання притулку в Україні. Невдовзі організаціям-членам УРБ стало відомо, що за кілька днів до того група вихідців із Сомалі, ув'язнених у Пункті

Українська рада з питань біженців 

 

Довідка «ПЛ»: Українська рада з питань біженців (УРБ) - неформальне об'єднання українських громадських організацій та благодійних фондів, які працюють для захисту прав та інтересів біженців та шукачів притулку. Члени УРПБ: БФ «Рокада» (м.Київ), БФ «Донецький фонд соціального захисту та милосердя», Міжнародна громадська організація «Міжнародний рух «Міжнародна Амністія в Україні»», Одеська громадська організація «Віра, Надія, Любов», Міжнародний фонд охорони здоров'я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» (1ЧЕЕКА), Фундація з натуралізації прав та прав людини «Сприяння» (м.Сімферополь), ГО «Вінницька правозахисна група», Юридично-консультаційний Центр профспілки «Солідарність» «Права людини не мають кордонів»(м.Львів), ГО «Південноукраїнський центр молодих юристів» (м.Одеса), БФ «Карітас-СагкаБ» МГКЄ, ГО Центр «Соціальна дія» (м.Київ), ХОБФ «Соціальна служба допомоги» (м.Харків), БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» (м.Ужгород)

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль