пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
27.01.2012
In memoriam...

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

   

Цього року Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в Україні відзначають уперше.

Цю пам’ятну дату запроваджено Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7) – у цей день, 27 січня 1945 року, радянські війська звільнили нацистський концентраційний табір Аушвіц.

Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам’ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в 2012 році присвячений темі «Діти й Голокост». ООН вшановує пам’ять півтора мільйонів єврейських дітей, що загинули в результаті Голокосту, а також тисяч дітей народностей рома й сінті, інвалідів та інших людей, що постраждали й загинули від рук нацистів та їхніх пособників. Декому з дітей вдалося переховатися й вижити, але багато хто став жертвою медичних експериментів або був направлений у газові камери одразу по прибутті в табори смерті.

«Сьогодні, вшановуючи пам’ять усіх тих, хто загинув у вогні Голокосту, – людей молодого й старшого поколінь, – я закликаю всі нації подбати про найуразливих, незалежно від раси й кольору шкіри, статі й віровизнання. Діти, як ніхто інший, беззахисні перед найгіршими проявами людського єства», – йдеться в посланні Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна.

Використано матеріали веб-сайту ООН.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль