пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
06.03.2012
джерело: www.pravda.if.ua

Селяни Прикарпаття взяли штурмом будівлю ОДА і вирішили свої земельні проблеми

   

Цієї суботи у Івано-Франківську відбулася акція мешканців сіл Городниця та Передівання, які намагалися зустрітися із губернатором краю Михайлом Вишиванюком. Причиною на такі різкі дії стали проблеми з видачею актів на землю мешканцям цих сіл і конфлікт з районною владою. Врешті-решт представники громади таки пробилися до обласного керівництва і після цього розповсюдили відкрите звернення до до голови облдержадміністрації М. Вишиванюка

Подаємо текст звернення:

В суботу 3 березня із значними зусиллями, представники громади сіл Городниця і Передівання таки потрапили на прийом до керівництва ОДА. Але перед цим працівники міліції, бійці «Беркута» та невідомі особи в цивільному під керівництвом Є. Мельничука (більше 20 осіб) кілька годин охороняли вхід до будівлі від двох десятків простих сільських жінок. Дякуємо, що не побили. Хоча, певно якби не колегія і значна кількість журналістів, все могло б бути.

Результат нашої зустрічі зафіксований в протоколі і відео та дає надію громаді на позитивне вирішення наших проблем. Відсторонення голови Городенківської РДА І. Мороза і його першого заступника М. Чупрун є абсолютно правильним. І це підтверджує нашу юридичну і моральну правоту. Хоча, як на нас, їх вже давно треба звільнити, особливо – М. Чупрун, яка в силу своєї некомпетентності і нездорових амбіцій, багато в чому стала каталізатором конфлікту. Сподіваємося, що так і станеться після того, як комісія на чолі з В. Плавюком здійснить об’єктивну перевірку.

Щодо самої комісії. Ми категорично вимагаємо не включати до її складу Є. Мельничука та інших працівників ОДА, які були причетні до написання неправдивого подання до комітету з питань держбудівництва і місцевого самоврядування Верховної Ради України.

Також звертаємо особливу увагу на покарання працівників міліції, які погрожували мешканцям Городниці через поїздку в Івано-Франківськ, зупинили і забрали на штраф майданчик 3-го числа зранку наш бус, обманюють в ЗМІ громадськість про те, що бус нібито продовжив рух з нами далі. До речі, це вже не перший факт незаконного використання працівників міліції проти мешканців Городниці і Передівання. 3 листопада 2012 року біля клубу десяток працівників РВ УМВС на чолі з тим же заступником РВ І. Липчуком і головою РДА І. Морозом не впускали до будинку культури неугодних владі власників земельних паїв на збори. Били людей, провокували, хамили і т. д. Це зафіксовано на відео. Ми вимагаємо звільнення керівництва Городенківського РВ УМВС (в першу чергу В. Козака та І. Липчука), який позорить офіцерську честь і погони.

Сподіваємось, всі розуміють, чому ми звертаємось відкрито. Нас вже не один раз обманювала влада. І ми хочемо, щоб за цією справою слідкувала громадськість.

Михайле Васильовичу! Дякуємо за зустріч і сподіваємось, що цього разу Ваші слова не розійдуться із справами. Як в питанні покарання винних у конфлікті, так і двотижневому вирішенні питання розпаювання і, зрештою, відкликанні неправдивого подання до Верховної Ради України. В іншому випадку ми з сумом вважатимемо, що всі ці дії були спровоковані і керовані саме Вами і будемо звертатись за захистом наших прав до Президента України.

P. S. Ми щиро вдячні журналістам прикарпатських ЗМІ, які чесно роблять свою непросту роботу.

Від імені громади сіл Городниця і Передівання
Сільський голова Козак Б. В.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль