пошук  
версія для друку
23.04.2012
джерело: risu.org.ua

В Сумах євангельські християни-баптисти на знак протесту проти катувань пікетували райвідділ УМВС

   

Вранці 20 квітня група осіб розгорнула перед будівлею Зарічного ВМ Управління МВС України у Сумській області плакат з написом «Тут катують». Організатори акції – представники церкви євангельських християн-баптистів та правозахисна організація «Ліга захисту» – повідомили журналістам, що вони прийшли висловити своє обурення діями міліції.

Серед пікетувальників було подружжя Олена і Роман Розмаїті, які заявили, що 11 квітня на них напали троє чоловіків, відібрали мобільні телефони, і не представившись, доставили до Зарічного відділку міліції.

Як заявляють потерпілі, з 13 до 22 години з них вимагали зізнання у крадіжці золота, звинувачували у вживанні наркотичних засобів та алкоголю. Все це супроводжувалося, зі слів Олени і Романа, брутальною лайкою, погрозами фізичної розправи та ударами ребром руки по голові, вухах, колінах, кистях рук, шиї.

«Коли я сказала працівникам міліції, що не крала, бо я християнка і належу до Церкви євангельских християн-баптистів, що мій батько служитель Церкви й ніколи в нашій родині не було злочинців, міліціонери почали називати нас з чоловіком сектантами, кричали, що „секта“ змушує нас красти і крадене золото пішло на „секту“», – розповідає Олена.

Подружжя заявило, що, незважаючи на погрози з боку міліціонерів, вони збираються довести цю справу до кінця. Вони обурені не лише такими методами проведення допитів в міліції, а й тим, що правоохоронці дозволили собі насміхатися над Церквою.

В коментарі РІСУ голова Сумського обласного об’єднання церков ЄХБ Володимир Савченко сказав, що йому відомо про цю ситуацію: «Наших вірних дуже обурили такі дії міліціонерів. Тому ми написали скаргу до міської прокуратури з вимогою розібратися та вжити адекватних заходів щодо тих людей, які дозволили собі образи на адресу нашої Церкви. Ми в жодному разі не „сектанти“, ми є офіційна Церква в Україні. Дуже насторожують такі агресивні дії з боку представників міліції. Постає питання, чи мають право ці люди й надалі працювати в органах внутрішніх справ».

У коментарі для РІСУ речниця УМВС України в Сумській області Ельвіра Біганова сказала: «Віросповідання не має жодного відношення до того, що цих двох громадян запросили на бесіду в райвідділ. Приводом стало те, що вони підозрюються у крадіжці золота з квартири, де робили ремонт. Заяву про крадіжку написали господарі квартири й указали, що підозрюють цих двох людей. Співробітники міліції жодним чином не хотіли образити релігійні переконання цих людей».

Вона також повідомила, що справу під особистий контроль взяв начальник управлiння МВС України в Сумській області Петро Дяченко, а також триває як службове розслідування, так і перевірка прокуратури.

20.04.2012

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль