пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
22.06.2012 | Інна Сухорукова
Катування та жорстоке поводження

Тяганина зі справою Якова Строгана

   

Призначене на 21 червня чергове засідання у справі Якова Строгана знов не відбулося – цього разу через хворобу судді.

Справа Якова Строгана продовжує цікавити журналістів. Вони постійно звертаються до нас з проханням прокоментувати , що відбувається з цією справою зараз.

Ми можемо сказати лише те, що суд прийняв рішення звільнити Якова з під варти на підписку про невиїзд. Що він зробив це після повторної експертизи, яка визнає у потерпілого тільки легкі тілесні ушкодження, що б мало потягнути за собою перекваліфікацію статті, яку обвинувачення пред’являє Строгану.

Але прокуратура зажадала ще однієї експертизи, сподіваючись, що вона змінить думку попередніх експертів. Нова експертиза теж знайшла тільки легкі тілесні ушкодження. Отже, справа має слухатись тепер по суті, але відкладається. Після надходження експертизи вона відкладалася вже двічі через відсутність одного з суддів перший раз і через те, що головуюча суддя була на лікарняному – вдруге.

Зараз слухання справи умовно призначене на 27 червня. Справа ця тягнеться майже 2 роки. За цей час, окрім травм, що нанесли Якову міліціонери, коли катували його і до звернення у ХПГ так і вдруге, після звернення до нас, Яків переніс ще й тримання у СІЗО – хворим, без будь-якого фахового лікування. Скільки кіл пекла повинна була пройти людина, на яку наклали око слідчі МВС? Де наша українська прокуратура? Чома вона не бачить злочинів міліції?

Все це, безумовно, треба розглядати з державно-політичної точки зору: що робиться в нашій державі, коли замість правоохоронних органів ми бачимо системний «беспредел». Справа Якова Строгана підтверджує мою тезу як жодна інша. Тому і через 2 роки до неї прикута увага журналістів.

Коротко про справу. Після конфлікту з сусідом у серпні 2010 року Яків був вивезений працівниками Київського райвідділу міліції до лісу і підданий тортурам. Після цього вони тримали його у таємному помешканні кілька діб і вимагали в нього хабара у розмірі 10 тис. доларів. Коли він не знайшов такої суми, міліціонери йому не повірили. Тоді Яків зняв побої та звернувся до служби внутрішньої безпеки, прокуратури, але у жовтні 2010 року в порушенні кримінальної справи відмовили. Я. Строган звернувся до Харківської правозахисної групи і розповів на прес-конференції про серпневі події. В грудні його викликали до райвідділу й затримали. Як стало відомо, після того, як Я. Строган опублікував інформацію про серпневі події, порушено кримінальну справу і Я. Строгану пред’явлено звинувачення в замаху на умисне вбивство сусіда. Зі слів слідчого, в ході експертизи, яку проведено через два з половиною місяці після бійки, в сусіда виявлено тілесні ушкодження середньої тяжкості у вигляді ножових поранень. Я. Строган знову був підданий тортурам. Рішенням суду Я. Строган був взятий під варту. Призначена у вересні 2011 року комісійна експертиза встановила легкі тілесні ушкодження. Також визнала, що наявні ушкодження не могли викликати довготривалого розладу здоров’я потерпілого. А ще експертам так і не надали речові докази – ніж і деякі важливі аналізи потерпілого.

«Права людини»

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль