пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
03.07.2012
Жертви політичних репресій

«Чи мають українці право знати правду про своє минуле?» – м. Херсон (ВІДЕО)

   

Співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров розповів про доступ до архівних документів, що стосуються політичних репресій, в архівах України та закордоном, про роботу ХПГ в цьому напрямку, зокрема, про видання на цю тему. Також Є. Захаров розповів про здобутки розтаємничення і доступу до архівних документів в архівах СБУ.

Дискутувалися питання: «Історичні факти в публічному дискурсі: правда чи історичні міфи?», «Чи можлива єдина історична правда?», «Чи можуть бути обмеження в доступі до документів про політичні репресії? Якщо так, то які?», «Чи має жертва політичних репресій право закрити доступ до архівних документів, де вона фігурує?», «Як забезпечити одночасно право доступу дослідників до архівних матеріалів і право фігурантів цих матеріалів на приватність? Де лежить межа між правом на приватність і правом суспільства знати правду про своє минуле?», «Який досвід Німеччини (НДР) та інших країн колишнього соцтабору щодо доступу до архівів міг би бути корисним в Україні?».

Також Є. Захаров презентував книжки Льва Копелєва та Раїси Орлової («Мы жили в Москве», «Мы жили в Кёльне»), що їх видала Харківська правозахисна група. Лев Копелєв (1912–1997) – письменник, германіст, правозахисник, громадський діяч – 9 квітня сього року йому мало б виповнитися 100 літ. Також представлено автобіографічну трилогію «И сотворил себе кумира», «Хранить вечно», «Утоли моя печали», яку ХПГ видала раніше.

До вашої уваги – відео-звіт про захід.

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль