пошук  
версія для друку
20.07.2012
джерело: epl.org.ua

Верховний суд рятує заповідні землі‭ ‬Миколаївщини від «‬Енергоатому‭»

   

29 травня 2012 року Верховний суд України поставив останню крапку в шестирічній судовій тяганині за заповідні землі РЛП «Гранітно-Степове Побужжя». У липні рішення суду стало доступним на сайті Верховного суду України. Суд залишивши в силі вердикт адміністративних судів про незаконність постанови уряду про надання 27, 72 га заповідних земель під Олександрівське водосховище Ташлицької ГАЕС. Ще у 2006 році НАЕК «Енергоатом» вирішила затопити 27 га заповідних земель вздовж русла річки Південний Буг із мальовничими порогами та багатим біорізноманіттям для наповнення Олександрівського водосховища, отримавши від уряду ці землі в постійне користування.

МБО «Екологія–Право–Людина» відразу ж звернулася до суду для оскарження рішення уряду, яке було прийнято із грубим порушенням земельного та природоохоронного законодавства. Суди різних інстанцій, включаючи і Верховний суд України, прийняли відважні рішення про скасування постанови уряду. Також суди прийшли до кількох дуже важливих для громадськості прецендентних висновків: надання в користування особливо цінних земель, до яких і відносяться землі природно-заповідного фонду, згідно із статтями 150, 151 ЗК, проводиться за погодження із Верховною Радою України. Також в таких справах, враховуючи загальнонаціональне суспільне значення природно-заповідного фонду, спірні відносини є публічно-правовими, відтак необмежене коло осіб має право на звернення до суду щодо оскарження спірних рішень суб’єктів владних повноважень щодо цих об’єктів. Такий висновок є надзвичайно важливим, оскільки в судах мало місце різне трактування положень процесуального законодавства, включаючи заперечення права громадян та громадських організацій на оскарження рішення суб’єктів владних повноважень, які носять індивідуальний характер і безпосередньо не стосуються громадськості.

На сьогодні спірні 27 га земель вздовж русла Південний Буг є затоплені і без відповідного рішення уряду та згоди Верховної Ради України НАЕК «Енергоатом» самовільно утримує ці землі, що є серйозним порушенням законодавства. В громадськості та влади є повне право вимагати звільнення цих земель шляхом зниження рівня Олександрівського водосховища та повернення цих земель до складу РЛП «Гранітно-степове Побужжя». До речі, відповідне рішення Миколаївської обласної ради 2006 року про вилучення цих земель зі складу РЛП «Гранітно-степове Побужжя» також оскаржується юристами ЕПЛ, і остаточне рішення ще не прийнято.

13.07.2012

За додатковою інформацією звертатися до:

О. Мелень-Забрамна,
email: [email protected],
[email protected]
Тел. 032 2257682

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль