пошук  
версія для друку
03.08.2012 | Георгій Кобзар

ДАІ – інструмент порушення ПДР?

   

У ДАІ заявляють, що чиновники мають право порушувати правила дорожнього руху, якщо вони пересуваються в кортежі.

Про це в ефірі телеканалу ТВі заявив заступник начальника управління ДАІ МВС України Володимир Рєзніков, відповідаючи на питання ведучого, чи можуть кортежі порушувати правила дорожнього руху.

«Так, тому що це вимога закону», – сказав В. Рєзніков. «Питання не до співробітників міліції, що вони погано працюють, а мова про те, що потрібно змінити законодавчу базу. Ми будемо працювати тим законним шляхом, який пропише Верховна Рада, будемо працювати тією технікою, яку нам придбає уряд. Ми – інструмент!» – підкреслив один з очільників вітчизняної ДАІ.

Виходить, що ДАІ, яка покликана забезпечувати безпеку дорожнього руху, розписується в тому, що готова гарантувати цю безпеку лише VIP-особам, що пересуваються у кортежах, паралізуючи при цьому рух всіх інших автомобілів.

Однак, Закон України «Про дорожній рух» у ч. 1 статті 26-1 дозволяє тимчасово обмежувати або забороняти рух транспортних засобів, пішоходів на окремих ділянках вулиць, автомобільних доріг лишень «під час проїзду автомобільним транспортом Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, а також глав іноземних держав, парламентів і урядів, керівників міжнародних міжурядових організацій та іноземних делегацій, які перебувають в Україні з офіційним візитом».

І в цій же статті Закону чітко прописано, що обмежувати або забороняти рух транспорту під час проїзду автомобільним транспортом інших осіб, крім зазначених у частині 1-й цієї статті, забороняється.

Якщо керівництво ДАІ знає якісь закони (читай – інструкції, накази або вказівки), що надають переваги кортежам чиновників у порівнянні з іншими учасниками дорожнього руху, йому слід прочитати Основний Закон, який у ст. 24 закріпив, що не може бути привілеїв за будь-якими ознаками. Навіть, якщо така «ознака» – ескорт ДАІ з мигалками.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори