пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"201222
14.08.2012 | Сергій Іллюхін
джерело: pravo-znaty.org.ua

Сайт «Маєш Право Знати» змушений залишити Україну

   

Хостингова компанія в односторонньому порядку відмовилась від подальшої співпраці з сайтом «Маєш Право Знати». Задля безпеки даних ресурс змушений залишити межі України.

7 серпня 2012 року адміністрація компанії «Хостинг Україна» звинуватила команду «Маєш Право Знати» у порушенні правил хостингу і висунула вимогу «негайно усунути дані порушення». Представник хостингу пояснив, що згідно із затвердженими правилами заборонено розміщення сайтів політичних партій та політичних рухів.

Нами було направлено роз’яснення, що МПЗ не є сайтом політичної партії або політичного руху, МПЗ – це сайт газети «Маєш право знати», яка зареєстрована Міністерством юстиції України як засіб масової інформації. Представникам хостингу було надано копію свідоцтва про реєстрацію.

Відповідь адміністрації «Хостинг Україна» була категоричною: сайт «Маєш Право Знати» порушує правила хостингу, оскільки є сайтом про політику. На що ми зауважили, в умовах договору ніде не вказано, що заборонено розміщувати матеріали, які стосуються політики. Після цього нам було наголошено, що згідно договору (публічної оферти) виконавець має право у будь-який час в односторонньому порядку відмовитись від обслуговування, тому у нас є рівно 2 дні на те, щоб повністю залишити хостинг.

Оскільки ми не можемо дозволити собі наражати наш ресурс на небезпеку та продовжувати співпрацювати з хостинговою компанією, яка дозволяє собі спілкуватися з клієнтами у такому тоні та може в односторонньому порядку розірвати договір без жодних підстав, ми ухвалили рішення перенести ресурс «Маєш Право Знати» до хостинг-провайдера «Leaseweb», сервери якого знаходяться у Німеччині, щоб максимально захистити розміщену на сайті інформацію. Залишайтесь з нами!

P.S: зрозуміло, що дана ситуація з компанією “Хостинг Україна” не є випадковою, а твердження, що наш ресурс є сайтом політичної партії чи політичного руху, є вигаданою підставою для розірвання договору. Ми не знаємо напевне, але можемо здогадатись, під чиїм тиском компанія «Хостинг Україна» була змушена припинити обслуговування нашого сайту, тому цією публікацією ми хочемо привернути увагу до даного факту порушення базових засад свободи слова в Україні…

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль