пошук  
версія для друку
22.08.2012 | Георгій Кобзар

У рейтингу стабільності Україна – між Ганою та Белізом

   

Рейтинг недієздатності держав (англ. Failed States Index) – індекс, покликаний оцінити нездатність влади контролювати цілісність території, а також демографічну, політичну та економічну ситуацію в країні. Розробляється Американським «Fund for Peace» і журналом «Foreign Policy».

Оцінка проводиться за наступними параметрами:
- демографічний тиск (визначається щільністю населення та наявністю протиборчих етнічних груп);
- рівень еміграції;
- рівень економічної нерівності;
- економічна ситуація;
- криміналізація держави;
- роздробленість у силових структурах і еліті;
- переміщення біженців всередині країни;
- зростання реваншистських настроїв;
- кількість надаваних державою послуг;
- прихильність виконанню законів та додержанню прав людини;
- зовнішнє втручання (ризики іноземного втручання в політичні та військові конфлікти, а також залежність від зовнішнього фінансування).

1-місце у цьому антирейтингу в 2012 р. посіла Сомалі, яку експерти визнали самою нестабільною країною. У першу п’ятірку нестабільних держав також входять Конго, Судан і Південний Судан, а також Чад.

Серед країн колишнього СРСР найгірший рейтинг в Узбекистану (39-е місце), Киргизстану (41) і Таджикистану (46). Недалеко пішла і Грузія – 51-е місце. У першій сотні також виявилися Азербайджан (68), Молдова (73), Туркменістан (81), Росія (83), Білорусь (85).

Україна, хоча й потрапила до категорії відносно стабільних країн, посівши 113-е місце, однак опинилася у цій «стабільності» між Ганою та Белізом. Найгірший бал (8 з 10) Україна отримала за пунктом «згуртованість державних еліт». Другою проблемною сферою стала «легітимність уряду», за яку країна отримала 7,7 балів.

Серед пострадянських країн найвищий рейтинг у Естонії – 149-е місце. Найстабільнішою державою визнана Фінляндія. Потім йдуть Швеція, Данія, Швейцарія і Норвегія.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль