MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Звернення Національної спілки журналістів України до всіх учасників виборчого процесу

30.08.2012   
Право і обов’язок засобів масової інформації – забезпечувати виборців всебічною і збалансованою інформацією про кандидатів, а також про інших суб’єктів, що беруть участь у виборах

Свобода журналістської діяльності – це невід’ємна частина права на свободу вираження поглядів та свободу інформації, що гарантується статтею 34 Конституції України та низкою міжнародних конвенцій. Це право лежить в основі демократичного суспільства і є обов’язковою умовою його прогресу та розвитку кожної особистості.

Виходячи з того, що виборам в системі демократичного устрою належить особлива роль, виборці повинні мати можливість гідно оцінити, якого рівня їх довіри заслуговують кандидати в депутати, їх здатність для роботи на виборній посаді. Звідси – право і обов’язок засобів масової інформації забезпечувати виборців всебічною і збалансованою інформацією про кандидатів, а також про інших суб’єктів, що беруть участь у виборах.

Звертаючись до колег-журналістів, ми закликаємо суворо слідувати нормам виборчого законодавства, Кодексу професійної етики українського журналіста, не допускати зведення рахунків між окремими журналістами та ЗМІ на сторінках газет і телерадіоефірі. Своїми солідарними діями захистимо наші права та інтереси.

Закликаємо кандидатів у депутати утриматися під час виборного процесу від застосування заборонених прийомів в політтехнологіях з використанням для цього засобів масової інформації.

Закликаємо органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, які є засновниками комунальних засобів масової інформації, відмовитися від спроб застосовувати адміністративний тиск на редакції газет, радіо і телебачення, не штовхати їх на порушення закону. Адже надання рівних умов доступу кожному кандидату чи партії – це вимога законодавства.

Звертаємось до власників приватних ЗМІ не використовувати медіа для досягнення власних політичних цілей.

НСЖУ запроваджує спеціальну гарячу лінію «Вибори-2012», за якою кожен журналіст чи редактор ЗМІ може поінформувати про факти тиску, пов’язані з виборчою кампанією 2012-го року. Спілка готова надавати юридичну підтримку своїм колегам та привертати увагу громадськості до проявів перешкоджання професійній журналістській діяльності (тел. 044-234-23-57, 044-234-21-02).

Давайте всі пам’ятати про те, що життя буде продовжуватися завжди, в тому числі і після виборів.

Втрачені ж довіра, авторитет і добре ім’я повернути можливо не завжди.

Прийнято пленумом правління НСЖУ

 Поділитися