MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Не все здорово зі станом здоров’я українців

08.09.2012   
Георгій Кобзар
Це підтвердив рейтинг країн за станом здоров’я громадян, в якому Україна опинилась між далеко не благополучними Іраком і Пакістаном.

Як повідомляє «Тиждень.ua», одне з провідних інформаційних агентств «Bloomberg» склало рейтинг країн за станом здоров’я громадян. Україна зайняла в ньому 99-е місце зі 145 країн, розмістившись між Іраком і Пакистаном.

Найбільш здоровою країною, за даними агентства, є Сінгапур. Серед лідерів – Італія, Австралія, Швейцарія, Японія. У десятці рейтингу також Ізраїль, Іспанія, Нідерланди, Швеція, Німеччина.

Гірше за все зі здоров’ям у мешканців Мозамбіку, Чаду, Республіки Конго, Лесото, Свазіленду.

Характерно, що випередили Україну в рейтингу здоров’я її сусіди по колишньому СРСР: Грузія (71), Вірменія та Латвія (ділять 79 місце), Литва (81), Таджикистан (84), Узбекистан (85), Азербайджан (87), Білорусь (91), Росія (97).

При складанні рейтингу враховувалися тривалість життя, дитяча захворюваність і смертність, причини смертності, поширення шкідливих звичок, екологічна ситуація.

А за даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у лютому цього року, лише 41% дорослих жителів України оцінюють своє здоров’я як хороше або дуже хороше.

Нагадаємо, що за прогнозами експертів, через 10 років в Україні проживатимуть 36-38 млн. чоловік, а якщо негативна демографічна динаміка збережеться, то через 50 років українців залишиться тільки 8-12 млн.

Про це наприкінці минулого року заявляла голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва. За словами Т. Бахтєєвої, за останні 15 років населення України скоротилося майже на 7 млн. чоловік – з 52,2 млн. до 45,6 млн., що зіставно з населенням таких країн, як Данія, Грузія, Фінляндія або Норвегія.

Вона зазначила: «Якщо в 1970 році жителі України і країн Європи в середньому жили близько 70 років, то сьогодні наші люди живуть на 10 років менше, ніж жителі Європейського Союзу. Україна посідає 150-те місце серед 223 країн світу за показником середньої тривалості життя».

І констатувала, що сьогодні Україна щорічно втрачає більш як 700 тис. своїх громадян, причому третину з них становлять люди працездатного віку, разом з тим смертність населення в Україні становить 15,2, а в країнах – членах ЄС 6,7 на 1000 населення. «Рівень смертності чоловіків працездатного віку в Україні перевищує аналогічний показник навіть в країнах, де валовий національний продукт в 4-6 разів нижчий, ніж у нашій країні», – відзначила Т. Бахтєєва.

Отже, на відміну від більшості європейських країн, населенню України не загрожує глибока старість, тобто у віці 80-85 років і старше. Така демографічна ситуація зумовлена високим рівнем захворюваності населення, лідируючі позиції в структурі якої займають серцево-судинні, онкологічні хвороби, цукровий діабет і хронічні респіраторні недуги.

 Поділитися