пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
22.09.2012
Міжнародна політика і права людини

Україна стала однією з найгірших країн за прозорістю роботи уряду

   

За результатами дослідження організації Transparency International Україна стала однією з найгірших країн на пострадянському просторі за рівнем прозорості роботи уряду, повідомляє «ФОКУС.ua».

«В Україні – розмита політична воля: заяви про відкритість влади супроводжуються законами, що обмежують права українців, свободи слова тощо. Корупція – одна з найбільших перешкод. Створити Інтернет-ресурс, де постійно оновлюються всі фінансові показники одного з міністерств, в Україні уп’ятеро дорожче і складніше, ніж в іншій державі Європи», – заявив представник Transparency International в Україні Олексій Хмара.

Зокрема, на початку дослідження експерти запропонували Україні, Молдові, Росії, Вірменії, Грузії та Азербайджану провести певні заходи з боротьби з корупцією, а саме оприлюднити фінансову та іншу інформацію в Інтернеті й привернути до цієї проблеми увагу громадян.

Першими в даному експерименті стали Молдова і Грузія. Україна – серед останніх. Примітно, що в Молдові відкритість інформації в мережі випереджає запити громадян.

Нагадаємо, що Transparency International відзначала, що в Україні непрозора приватизація шахт, енергетики, газових компаній, також корумпований закон про тендерні закупівлі.

І за рівнем корупції поставила Україну на 152 місце в світі. Тоді як ще у 2010 р. Україна посідала у цьому антирейтингу 134 місце.

До речі, голова Кабміну Микола Азаров не вірить, що в Україні високий рівень корупції. 20 вересня він з обуренням прокоментував звіт міжнародної організації Transparency International: «В об’єктивність цієї організації, я скажу однозначно, не вірю. І я не можу навіть уявити собі, щоб Україна була в світі на такому місці».

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль