пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
11.10.2012 | Володимир Щербаченко
Доступ до інформації

На Луганщині продовжують приховувати генеральні плани міст

   

У жодному з 37-ми міст обласного та районного значення Луганської області генеральні плани не є доступними для громадськості у повному обсязі.

Такий висновок зробили представники Східноукраїнського центру громадських ініціатив, завершивши моніторинг офіційних сайтів міст обласного та районного значення Луганщини.

Моніторинг стану відкритості генеральних планів у Луганській області здійснюється в рамках всеукраїнського проекту «Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції: мережа громадянської дії», фінансово підтриманого програмою «Верховенство права» Міжнародного Фонду «Відродження».

Моніторинг охоплює усі 459 українських міст 24 областей та Автономної Республіки Крим і має на меті акцентування уваги на важливості практичної реалізації положень українського законодавства щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до генеральних планів міст.

Генеральний план – це найважливіший документ, який відображає процес розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту. Він описує як поточний стан розвитку міста, так і план на найближчі роки.

Згідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», загальна доступність матеріалів генерального плану населеного пункту забезпечується шляхом його розміщення на веб-сайті органу місцевого самоврядування та у місцевих періодичних друкованих засобах масової інформації, а також у загальнодоступному місці – у приміщенні такого органу, крім частини, що становить державну таємницю та належить до інформації з обмеженим доступом відповідно до законодавства.

Однак, за словами громадських експертів, на сьогодні вимоги щодо оприлюднення матеріалів генеральних планів не виконані жодним населеним пунктом області, а тому містобудівні документи назвати доступними не можна.

«Жодна міська рада не надала нам чіткого пояснення, чому порушується законодавство і громадськість не може бути ознайомлена з генеральним планом власного населеного пункту. Посилаються то на гриф «ДСК», то на інші владні структури», – зазначив юрист Центру Вадим Сабінін. «Найзмістовнішу відповідь ми отримали з Алчевська. Було роз’яснено як, де і коли можна отримати доступ до відкритої інформації з Генплану. Хоча, відповідь все одно була неповною, адже найважливіших даних нам надано так і не було», – підсумував він.

У зв’язку з тим, що міськими радами Луганщини порушені численні норми містобудівного та інформаційного законодавства СЦГІ по кожному населеному пункту підготував звернення до прокуратури, з вимогою зобов’язати місцевих чиновників розмістити генплани на офіційних веб-ресурсах міських рад та надати вільний доступ громадянам до містобудівної документації.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль