пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"201228
12.10.2012

7,5% скарг, поданих до Європейського суду – з України

   

На сьогодні Україна посідає п’яте місце за кількістю поданих позовних заяв до Європейського суду.

Про це повідомляють УНН із посиланням на Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Назара Кульчицького.

«На кінець вересня, згідно зі статистикою Європейського суду, на першому місці Росія, на другому Туреччина, третя – Італія, четверта – Румунія і ми йдемо п’ятими. Проти України зараз на розгляді знаходиться десь 10 тисяч 400 скарг, що становить 7,5% від загальної кількості скарг, поданих до Європейського суду», – зазначив Н. Кульчицький.

За його словами, за всі роки незалежності держава вже виплатила нашим громадянам за рішеннями Європейського суду з прав людини компенсації на загальну суму понад 130 мільйонів гривень.

«Загалом за всі роки було заплачено 130 млн. 368 тис 585 грн. 27 коп. За минулий рік Україна виплатила за рішеннями Європейського суду з прав людини 25 млн. 21 тис. 734 грн.», – повідомив Урядовий уповноважений у ЄСПЛ.

За словами Н.Кульчицького, з 2010 року і по сьогодні Україна майже на однаковому рівні виплачує кошти за рішеннями Європейського суду. «Є певні коливання, але вони не є значними. Всі кошти сплачуються вчасно і в нас є достатня кількість коштів на ці виплати», – резюмував посадовець.

Те, що виплати здійснюються вчасно, звісно, не може не радувати. А от чи є в Україні політична воля задля того, щоб змінити ситуацію із дотриманням прав людини на краще, аби у громадян було менше підстав позиватися до власної держави, на жаль, у повідомленні УНН не зазначено.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль