пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
14.10.2012
Вибори
джерело: www.interfax.com.ua

Харківський суд заборонив Яценюку зустрічатися з виборцями на площі Свободи

   

Харківський окружний адміністративний суд задовольнив позов Харківської міської ради та заборонив проведення зустрічі з виборцями народного депутата, одного з лідерів об'єднаної опозиції Арсенія Яценюка 15 жовтня на площі Свободи.

«Під час проведення зазначеного заходу існує реальна загроза порушення громадського порядку, порушення прав і свобод інших громадян, які не беруть участі в масовому заході, існує загроза безпеці та життю як учасників заходу, так і громадян міста, у зв'язку з чим проведення акції проти органів влади не є можливим із перерахованих вищезгаданих причин», - йдеться в постанові суду, текст якої має агентство «Інтерфакс-Україна».

У постанові суду зазначено, що Харківська обласна організація ВО «Батьківщина» подала до Харківської міськради повідомлення щодо проведення 15 жовтня з 12.00 до 20.00 на площі Свободи зустрічі виборців із народним депутатом А.Яценюком (орієнтовна кількість учасників акції - 5 тисяч людей). Але погоджувальна комісія міськради, розглянувши повідомлення, рекомендувала відмовитися від проведення акції.

У мотивувальній частині постанови міститься також посилання на лист міського управління міліції Харкова, в якому зазначено, що проведення акції викличе «суттєві труднощі в забезпеченні громадського порядку, оскільки в центральній частині міста постійно перебуває велика кількість громадян, а також інтенсивний рух автотранспорту».

«Крім того, жителі та гості міста з неповнолітніми дітьми відвідують центральну частину міста з метою культурного відпочинку, і проведення мітингу може викликати їх негативну реакцію та обґрунтоване обурення. Крім того, проведення масових заходів за участю політичних партій і громадських організацій із різними політичними поглядами може призвести до ускладнення оперативної обстановки в місці проведення заходу і навіть до відкритих сутичок», - зазначено в мотивувальній частині постанови суду.

З постановою Харківського окружного суду не згодні і готують на неї апеляційну скаргу, повідомили кореспонденту агентства «Інтерфакс-Україна» в ХОО ВО «Батьківщина».

14/10/2012

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль