пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
25.10.2012 | Георгій Кобзар
Право на життя

Дніпропетровськ – перший у рейтингу міст світу

   

Щоправда, підстав пишатися цим замало: Дніпропетровськ очолив рейтинг міст світу, що вимирають, складений експертами ООН.

За результатами останнього звіту ООН про стан мегаполісів, Дніпропетровськ визнано містом, в якому швидше всіх зменшується кількість населення.

Згідно з прогнозами, за 35 років населення Дніпропетровська скоротиться на 16,78% – з 1162 тис. жителів у 1990 році до 967 тис. у 2025 році.

Список 28 вимираючих міст світу складено експертами Організації об’єднаних націй. Дані про проведене дослідження містяться у 150-сторінковій доповіді State of the World’s Cities 2012/2013», присвяченій стану 600 найбільших міст світу.

При складанні звіту враховувалися не тільки економічні фактори, але й нематеріальні аспекти життя міст. У документі наводяться результати аналізу динаміки населення з 1990 р. та прогнози до 2025 р. у 600 містах світу з населенням понад 750 тисяч жителів. На основі цих даних аналітики BusinessInsider склали рейтинг 28 найбільш швидко вимираючих міст.

Як відомо, Дніпропетровськ офіційно перестав бути містом-мільйонником восени минулого року. За оцінками обласного Головного управління статистики тоді в ньому проживало 999,3 тис. осіб.

У зазначеному антирейтингу перебувають й інші українські міста – Донецьк, Запоріжжя, Харків і Одеса.

А Росія у цьому списку закарбована одразу 11 містами: Нижній Новгород, Саратов, Перм, Санкт-Петербург, Самара, Уфа, Воронеж, Волгоград, Челябінськ, Омськ та Новосибірськ. Крім російських і українських міст до вимираючих потрапили також Будапешт, Монровія (Ліберія), південнокорейський Пусан, Турін, Бухарест, Прага, Сеул, Тбілісі, Єреван, Гавана, Мілан і Рим.

Нагадаємо, за офіційними даними, рівень смертності в Україні перевищив рівень народжуваності за 8 місяців 2012 року на 100 тис. 764 чол.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль