пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
08.11.2012
Вибори
джерело: tyzhden.ua

Україна не рухається до авторитаризму

   

Голова спостерігачів від ПАРЄ, голова групи соціалістів у ПАРЄ Андреас Ґросс вважає, що Україна вже перебуває під авторитарною владою. Таку думку він висловив в інтерв’ю «Українському тижню».

«Як на мене, вона (Україна – ред.) туди (до авторитаризму – ред.) не рухається: вона й так під авторитарною владою», – сказав Ґросс.

«Те, як правляча партія нехтує автономністю держави, а інтереси великого капіталу домінують у виборчому законодавстві та політиці, і те, як загальний інтерес забуто на користь окремих приватних економічних інтересів, – усе це ознаки факту, який уже існує, а не з’явиться колись у майбутньому», – пояснив він.

На запитання, як змінився характер і хід парламентської кампанії в Україні від останніх виборів 2007 року, голова місії спостерігачів від ПАРЄ відповів: «Якщо хочете короткий підсумок, то скажу: ми стали свідками тенденції до нарощення авторитаризму».

«Сьогодні олігархи й гроші мають іще більше влади, ніж 2007-го, вони контролюють державну сферу», – відзначив Ґросс, додавши, що поправки до виборчого законодавства посилили їхній вплив та позиції на цьогорічних виборах.

«Гроші стали ще сильнішими і впливовішими, а громадяни почуваються витиснутими на маргінес і ще дужче усунутими від процесу. Набагато більше людей, ніж у 2007 році, не впізнають свого вибору в парламенті, обраному в жовтні 2012-го», – вважає Ґросс.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль