пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
14.11.2012
Кримінально-виконавча система

Рада Європи закликає лікувати хворих ув’язнених за межами тюрем

   

Європейський комітет Ради Європи з попередження тортур і жорстокого поводження закликає українську владу вжити всі заходи, щоб забезпечувати лікування та медогляд усіх в’язнів, які цього потребують, за межами СІЗО без затримок.

Про це йдеться у спеціальному звіті, оприлюдненому Комітетом 14.11.2012 року, повідомляє «Українська правда».

Звіт було складено за результатами відвідування ряду виправних установ спеціалістами Комітету з 29 листопада по 6 грудня 2011 року.

Експерти організації підкреслили, що тюремна влада несе відповідальність за охорону здоров’я всіх ув’язнених і повинна докласти усіх зусиль, щоб забезпечити негайне встановлення точного діагнозу хворих в’язнів та надання адекватного їм належного лікування. 

У зв’язку з цим особливу занепокоєність Комітету викликало лікування та медичне обстеження Юрію Луценка, Юлії Тимошенко та Валерія Іващенка.

«Комітет повинен висловити свою занепокоєність тим, що щодо кожної з трьох зазначених осіб відбувалися значні затримки (з різних причин) у призначенні та проведенні спеціальних медичних оглядів поза межами СІЗО», – йдеться у доповіді.

«Проблеми такого штибу ЄКПТ спостерігав неодноразово під час своїх попередніх візитів до київського СІЗО та інших пенітенціарних закладів в Україні», – наголошує інституція.

«Комітет настійно закликає українську владу вжити всіх необхідних заходів для забезпечення того, щоб у майбутньому всі в’язні, які потребують фахового лікування чи огляду, потрапляли в лікарні за межами СІЗО без невиправданої затримки», – йдеться у доповіді.

Комітет також просить українську владу надавати йому детальні звіти про всі медичні процедури, здійснені щодо Тимошенко та Луценка, а також надати йому копію доповіді членів міжнародної медичної комісії, яка обстежувала Тимошенко у лютому 2012 року.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль