пошук  
версія для друку
23.11.2012

Мінрегіонбуд обіцяє відкрити генплани… через 5 років

   

15 листопада у приміщенні Центру європейської інформації Верховної Ради України відбувся круглий стіл на тему «Як забезпечити вільний доступ громадян до генеральних планів міст і що цьому перешкоджає?»

Як повідомляє сайт http://cityplan.in.ua, під час заходу представники Східноукраїнського центру громадських ініціатив та Центру громадянських свобод, які пройшли навчання за програмою Вестмінстерського консорціуму щодо співпраці з державними органами, та парламентом зокрема, презентували результати громадської експертизи діяльності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у сфері формування Переліку відомостей, що становлять службову інформацію.

Учасниками заходу стали представники профільних комітетів Верховної Ради України, офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Адміністрації Президента України, Міністерства оборони України, центральних органів виконавчої влади, експерти громадських організацій та науковці.

Присутні обговорили проблеми методологічної слабкості та непрозорості процедури формування переліків відомостей, що становлять службову інформацію в системі центральних органів виконавчої влади,а також суспільні наслідки цього явища.

Зокрема, учасники зборів вказали на необхідність змін в режимі доступу громадян до картографо-геодезичних матеріалів та даних  відповідно до сучасних тенденцій розвитку геоінформаційних технологій, оскільки це призводить до незаконного обмеження доступу громадян до містобудівної документації.

З метою вирішення окресленої проблеми, Національний університет оборони України здійснить науково-дослідницьку роботу та вивчить можливості для зняття грифів «ДСК» із містобудівної документації. Ця робота триватиме до липня 2013 року.

«Встановлений Міноборони строк для проведення подібної наукової роботи є досить тривалим. Хотілося б аби подібне дослідження було проведено набагато швидше. Проте, якщо у результаті ми все-таки отримаємо реальні шляхи вирішення  проблеми, із вказаним строком можна погодитися», – зазначив Денис Іванеско, керівник головного управління забезпечення доступу до публічної інформації АПУ.

Окреслюючи перспективи зняття грифів «ДСК» із генпланів, начальник відділу містобудівного кадастру та геоінформаційних систем та технологій Валентин Липський  висловив припущення, що цей процес триватиме щонайменше 5 років.

«П’ять років без доступу до генпланів означає п’ять додаткових років корупції  в українському  містобудуванні. Ми не можемо погодитися із таким тривалим строком. Профільні міністерства спільно із громадськістю мають знайти більш оперативні шляхи вирішення цієї проблеми, адже норми законодавства однозначно вимагають вже зараз  забезпечити доступ до містобудівної документації», – зазначив голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль