пошук  
версія для друку
12.12.2012 | Юрій Нужний

Жителям Чугуївщини – документальне кіно про права людини

   

«Центр правової підтримки та інформації» Чугуївської правозахисної групи в рамках Всеукраїнського тижня права провів низку просвітницьких акцій у Чугуївському районі.

Заходи, які проводяться в цей час, приурочені до 10 грудня – Міжнародного дня прав людини, оскільки саме в цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини.

З нагоди Міжнародного дня прав людини, «Центр правової підтримки та інформації» Чугуївської правозахисної групи спільно з «Центром правових та політичних досліджень«ДУМА» та «Центром сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв» представили мешканцям Чугуївщини кращі документальні фільми на тему прав людини з програми Мандрівного фестивалю Docudays UA.

В рамках цього фестивалю роботи кінодокументалістів країн Європи, Америки, Азії та Африки мають можливість побачити мешканці понад 110 міст, містечок і селищ 22-х регіонів України. Серед них – жителі Чугуєва та Чугуївського району. Так, кіносеанси документального кіно про права людини відбулися в Чугуївському професійному ліцеї, Чугуївській гімназії №5, Чугуєво-Бабчанському лісовому коледжі, Кочетоцькій санаторній школі-інтернаті, Мосьпанівській загальноосвітній школі та в інших установах і закладах.

Кінострічки «Колись ми станемо щасливими», «Нові герої», «Шахта №8» та інші представляв Юрій Чумак – керівник «Центру правової підтримки та інформації» ЧПГ. І кожен раз, передуючи демонстрацію фільмів, він проводив цікавий екскурс в історію, щоб розповісти про те, як зародилася «Загальна декларації прав людини» – унікальний документ, що заклав основи міжнародних норм у галузі прав і свобод людини.

Знати про права людини і неухильно дотримуватися їх зобов’язані працівники правоохоронних органів. Тому і в Чугуївському райвідділі міліції, в рамках службової підготовки, відбувся документальний кіносеанс. Також Юрій Чумак презентував для райвідділу відеодиски «Актуальні проблеми забезпечення прав людини в фокусі документального кінематографу», підготовлені «Центром сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв» за сприяння «Асоціації українських моніторів дотримання прав людини», завдяки яким можна візуалізувати вивчення тематики, присвяченій різним напрямкам права.

Як зауважив голова Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов, залучення до тематики прав людини за допомогою документального кіно себе виправдало, оскільки така форма була з інтересом сприйнята всіма учасниками правозахисних кіносеансів. Р. Лихачов висловив упевненість, що подібні заходи стануть на Чугуївщині доброю традицією.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори