пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
19.12.2012 | Аліна Бондар
Доступ до інформації

Блогери допоможуть містам здобути інформацію про генплан

   

У Чернігові відбувся семінар «Секрети блогерської майстерності для захисту громадських інтересів при просторовому плануванні міст». Захід було організовано громадською організацією «Східноукраїнський центр громадських ініціатив».

13-16 грудня 25 журналістів, громадських активістів та блогерів з різних регіонів України спільно працювали задля отримання нових знань і досвіду.

Учасники семінару дізналися про можливості популяризації власного блогу, організації інформаційних кампаній в Інтернеті та про джерела інформації для журналістських розслідувань.

Про секрети використання соціальних мереж для просування блогів розповів відомий «денникар» Володимир Ханас. І вже на другий день семінару було створено 5 нових колективних блогів, серед яких Денники міста, ZloBud, Ніжину – прозорий генплан.

Медіа-юрист В’ячеслав Якубенко повідав, як відверто писати на гострі теми і при цьому не мати проблем із законом. Голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук розказала про практичне використання Закону «Про доступ до публічної інформації» в роботі блогерів та журналістів.

Інтерактивна лекція Тетяни Печончик була присвячена створенню цікавих та грамотних текстів у блогах.

Досвідом просторового планування в США поділилася волонтерка Корпусу Миру Ейлін Келлі. Вона розповіла, як розробляються і затверджуються генеральні плани у Сполучених Штатах та яка роль громадян у цих процесах. Її колега по Корпусу Миру Мішель Васкес описала систему водопостачання у містах США та як громадськість може впливати на якість цих послуг.

Учасники семінару також обговорили проблеми містобудування в Україні, зокрема недоступність для громадян генеральних планів власних міст, наслідки втаємничення містобудівної документації.

Частиною семінару стала екскурсія по тих місцях Чернігова, де зараз ведуться незаконні забудови. Під час поїздки містом блогери познайомилися з місцевими активістами та оглянули місця протиправної бездіяльності тамтешніх чиновників. Своїми враженнями від поїздки блогери поділилися у блог-постах на сайті «Генплан – ключ до твого міста».

Семінар «Секрети блогерської майстерності для захисту громадських інтересів при просторовому плануванні міст» проводився в рамках проекту «Блогери – рятівники міст», що реалізує Східноукраїнський центр громадських ініціатив за фінансової підтримки Посольства США в Україні.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль