пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
10.01.2013 | Георгій Кобзар
Доступ до інформації

Інформацію не дав – під корупцію «попав»

   

Кримське відділення Комітету виборців України звернулося до Керченського виконкому з проханням надати частини генплану міста, які мають бути оприлюднені.

Адже, згідно з ч. 11 ст. 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», загальна доступність матеріалів генерального плану населеного пункту забезпечується шляхом його розміщення на веб-сайті органу місцевого самоврядування та у місцевих періодичних друкованих засобах масової інформації, а також у загальнодоступному місці в приміщенні такого органу, крім частини, що становить державну таємницю та належить до інформації з обмеженим доступом відповідно до законодавства. Зазначена частина може включатися до складу генерального плану населеного пункту як окремий розділ.

Однак громадським активістам відповіли, що в Керчі весь генплан є документацією з грифом «Для службового користування». При цьому чиновники у своїй відповіді посилалися на «Інструкцію», затверджену Постановою Кабміну від 27.11.1998 року №1893 «Про порядок обліку, зберігання, використання документів, справ та інших матеріальних носіїв інформації».

Тоді представники КВУ подали скаргу до прокуратури. За те, що виконком Керчі надав у відповіді неповну інформацію, на головного архітектора Керчі склали адмінпротокол. Втім, публічну частину Генплану міста допоки ані громадськості, ані журналістам не надали.

Навіть цю, поки що незначну, але перемогу громадськості голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко оцінив позитивно, зазначивши, що, принаймні, у Керчі, «прокуратура прокидається».

Нагадаємо, раніше у відповідь на запит на інформацію журналістів місцевої ТРК «Бриз» з проханням надати частину генплану міста, заступник міського голови Святослав Брусаков повідомив, що «генеральний план Керчі має гриф «Для службового користування» та розголошення відомостей, які в ньому містяться, може призвести до значного збитку національним інтересам України». Невдовзі автора інформаційного запиту, редактора ТРК «Бриз» Олену Юрченко попросили написати пояснювальну для Служби безпеки України…

Як відзначають самі журналісти «Бризу», через незаконні відмови ознайомитися з публічною частиною Генплану, влада Керчі фактично позбавляє населення можливості дізнатися про межі пляжних і паркових зон, про розташування майбутніх пам’ятників і плани забудови міста.

«Можливо, таким чином чиновникам легше займатися «дерибаном» міської землі?» –риторично запитують керченські «акули пера».

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль