пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
29.01.2013
Свобода вираження поглядів
джерело: ua.korrespondent.net

Наступний пішов. Залишилися ще двоє

   

Вдова вбитого журналіста Георгія Гонгадзе Мирослава обурена заявою Олексія Пукача про те, що вбивство її чоловіка було нещасним випадком.

«Як вам такі подробиці. Я це все з вуст вбивць своїми власними вухами чула під час слухань щодо трьох попередньо засуджених. А потім журналісти запитують, а чому ви на суд не приїхали? А може, ще дітей привести, щоб це почули? У цивілізованому світі це тортурами називається», – написала Мирослава Гонгадзе на своїй сторінці у Facebook.

Вона також додала: «Наступний пішов. Залишилися ще двоє, як мінімум», – ймовірно, маючи на увазі екс-президента Леоніда Кучму та главу його Адміністрації Володимира Литвина.

Нагадаємо, екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача засуджено до довічного позбавлення волі за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку.

У тексті вироку у справі про вбивство Георгія Гонгадзе йдеться, що провина Пукача в перевищенні влади і вбивство журналіста доведена зібраними доказами. Під час засідання були озвучені подробиці розправи з Гонгадзе.

Пукач заявив, що смерть Гонгадзе була «нещасним випадком». Він також розповів, що ремінь на шию журналісту накинув, щоб налякати, а смерть була нещасним випадком, оскільки ремінь випадково переламав хрящ на шиї Гонгадзе. Після цього, зазначив обвинувачений, сліди злочину спробували приховати.

***
Убивство Гонгадзе було скоєно восени 2000 року. 15 березня 2008 Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС – Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років.
Екс-начальник департаменту зовнішнього спостереження МВС України Пукач тривалий час перебував у розшуку у зв’язку з причетністю до вбивства журналіста, в липні 2009 року був затриманий у Житомирській області і з того часу перебуває під вартою.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль