пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
04.02.2013 | Юрій Чумак

У Херсоні обговорювали роботу мобільної групи з моніторингу міліції

   

У Херсонській області, завдяки ініціативі правозахисної громадськості та за підтримки керівництва УМВС, у минулому році було відновлено діяльність мобільної групи з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ.

Перші результати роботи мобільної моніторингової групи було обговорено під час робочої зустрічі правозахисників та правоохоронців, що відбулась наприкінці січня 2013 року у Херсоні.

В робочій зустрічі прийняли участь: регіональний координатор Уповноваженого Верховної Ради з прав людини зі зв’язків з громадськістю по Херсонській області Наталія Козаренко, юрист громадської приймальні Херсонського обласного фонду милосердя та здоров’я, член Херсонського обласного осередку Асоціації українських моніторів дотримання прав людини Євген Коваленко, юрист громадської приймальні ХОФМЗ Олена Старюк, начальник чергової частини УМВС України в Херсонській області Іван Трібушной, начальник оперативного сектора штабу УМВСУ в Херсонській області Костянтин Дегтярьов, начальник штабу лінійного відділу на станції Херсон УМВС України на Одеській залізниці Ольга Данник.

Присутні відмітили, що мобільна група з моніторингу дотримання конституційних прав та свобод громадян в діяльності органів внутрішніх справ Херсонської області, яка поновила свою діяльність тільки у вересні 2012 р., працює достатньо активно, провівши у минулому році 5 моніторингових виїздів до райвідділів міліції.

Наталія Козаренко зазначила, що, як свідчать результати моніторингових візитів мобільної групи, за останній час істотно покращилися умови утримання затриманих в ізоляторах тимчасового тримання Херсонщини. У цьому члени мобільної групи мали змогу пересвідчитися, зокрема, в Голій Пристані та Бериславі, де при райвідділах міліції збудовані нові сучасні ІТТ.

Однак, така ситуація панує ще не скрізь. Так, після візиту мобільної групи до Цюрупинського РВ, було надано рекомендації закрили ІТТ на ремонт. До речі, до цих рекомендацій керівництво УМВС дослухалося, наразі Цюрупинський ізолятор закритий і в ньому тривають ремонтні роботи.

Відмічали учасники робочої зустрічі й інші проблемні моменти. Наприклад, затягнутість термінів розгляду справ у судах, через що затримані за скоєння кримінальних злочинів змушені «бовтатися» між ІТТ та СІЗО іноді по 2-3 роки, що призводить до серйозних порушень прав людини. У цьому питанні великі сподівання покладаються на новий Кримінальний процесуальний кодекс України, що вступив у силу в листопаді 2012 р.

За підсумками обговорення під час робочої зустрічі та аналізу результатів здійснених мобільною групою моніторингових візитів готуються відповідні рекомендації, які найближчим часом будуть оприлюднені на засіданні Громадської ради при УМВС України в Херсонській області та передані керівництву обласної міліції для належного реагування.

Нагадаємо, що мобільна група з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ поновила свою роботу в Херсонській області у другій половині 2012 року, за ініціативи членів Громадської ради при УМВСУ Наталії Козаренко (Асоціація УМДПЛ, ХОФМЗ) та Олени Мікітась (ХГО «Успішна жінка»).

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль