пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
20.02.2013 | Олеся Кравчук
Свобода вираження поглядів
джерело: irrp.org.ua

«Українську правду» зобов’язали спростувати коментар на сайті

   

Спростувати інформацію, розміщену в коментарях на сайті, днями зобов’язав київський суд.

Справу за позовом, пред’явленим до видавництва «Юстініан» та приватного підприємства «Українська правда», 14 лютого 2013 року розглянув Апеляційний суд міста Києва.

Справа стосується захисту честі, гідності, ділової репутації, спростування недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди. Правовий захист видавництву «Юстініан» надається медіа-юристами Інституту розвитку регіональної преси(ІРРП) в рамках Фонду стратегічних судових справ у сфері свободи слова та діяльності ЗМІ за підтримки МФ «Відродження».

До видань позивалися Олександр Сиволапенко та ТОВ «Євротрансгруп». Предметом позову був допис під назвою «Подвиги» Александра Литвиненко – Саши Самарского – «Попугая» и его подельников», який 27 січня 2012 року розмістила громадянка Людмила Данкович-Глінська у розділі «Книга скарг без пропозицій» на сайті «Юстініан». А також допис цього ж автора на сайті «Народні блоги» «Українською правди» 22 квітня 2009 року під назвою «Шавки в мантиях до сих пор на свободе».

Своїм рішенням апеляційний суд зобов’язав власників сайтів «Юстініан» та «Українська правда» спростувати інформацію, розміщену в зоні вільного доступу, а саме у коментарях. Спростування вимагають розмістити на головних сторінках сайтів.

– Це рішення є прецедентним і воно не враховує практику Європейського суду за статтею 10 Європейської конвенції про захист прав людини та містить багато порушень українського законодавства, – каже адвокат, медіа-юрист ІРРП Людмила Опришко. – Такий прецедент є небезпечним, адже створює негативну практику покладання відповідальності на одну особу за висловлювання іншої. Тобто виходить, що власники сайтів відповідають не лише за інформацію, яку вони публікують, а й за коментарі на своїх сайтах.

Рішення апеляційного суду міста Києва буде оскаржене у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ.


 

Звернутися до Фонду стратегічних судових справ у сфері свободи слова та діяльності ЗМІ за правовою допомогою у судових справах ЗМІ та журналістів 

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль