пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
05.03.2013
Свобода вираження поглядів

Харківські комунальники напали на журналіста

   

Співробітники комунального підприємства «Теплові мережі» розбили фототехніку журналіста газети «Трибуна ТВ».

Як повідомляє сайт міста Харкова 057.ua, «тепловики» збирали платежі в пересувному пункті, обладнаному в автівці. Кореспондент газети «Трибуна-ТВ» Ігор Шараков вирішив дізнатися про такий спосіб оплати.

Однак, за словами журналіста, один із присутніх в автомобілі чоловіків із застосуванням фізичної сили виштовхав його з автомобіля, аргументуючи це тим, що знімати на відео не можна. Мовляв, якщо відвідувач не прийшов оплачувати послуги, то робити в автомобілі нема чого.

І. Шараков відзначив, що спробував пояснити свої права, посилався на закон, але...

«Підійшовши ближче до автомобіля, я назвав видання, в якому працюю, посаду, прізвище та ім’я, потягнувся до кишені, щоб другий раз показати службове посвідчення. У цей момент з машини вискочив чоловік, вихопив у мене з рук фотоапарат, вдарив його об двері машини та дверну стійку, кинув його на асфальт і швидко зник в автомобілі», – розповів журналіст.

Приїхавши на місце події, працівники міліції зафіксували факт нападу і псування майна. У ГУМВС України про такий інцидент знають, кажуть, що розбираються в тому, що трапилося. Даний випадок внесений до єдиного реєстру досудових розслідувань. Фотоапарат переданий на експертизу.

«За словами другої сторони, справа була в тому, що люди, які платили за комунальні послуги, просили журналіста не фотографувати їх. На цьому ґрунті і зав’язався конфлікт. Будемо розбиратися», – зазначили в міліції.

Нагадаємо, що вітчизняне законодавство передбачає кримінальну відповідальність за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів (ст. 171 Кримінального кодексу України).

У минулому році було порушено 6 справ за 171 статтею ККУ, що є рекордним числом за всі роки незалежності. Проте покарання несе, в середньому, лише кожен 20-й нападник на працівників ЗМІ. Як наголошують медіаексперти, безкарність за напади стала основною причиною зростання фізичної агресії по відношенню до журналістів.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль