пошук  
версія для друку
11.03.2013

900 рішень щодо України перебувають на контролі Європейського суду

   

Це означає, що понад 95% рішень, прийнятих щодо України, досі виконані не в повному обсязі.

«Україна дійсно знаходиться в п’ятірці країн, від яких до Європейського суду з прав людини щороку надходить найбільша кількість заяв», – визнав нещодавно міністр юстиції України Олександр Лавринович. І при цьому зазначив, що, за минулий рік надійшло близько 10 500 заяв, однак більш як 7300 з них були визнані неприйнятними, а це – 70% від загальної кількості.

Він заявив, що порушення, констатовані Європейським судом до груп справ щодо законності та надмірної тривалості тримання під вартою, тривалості кримінального провадження, проведення ефективного розслідування скарг про жорстоке поводження «усуваються положеннями нового Кримінального процесуального кодексу України».

Одночасно, як відзначає «Дзеркало тижня», левова частка – 60% звернень українців до ЄСПЛ – стосуються захисту права на справедливий суд. І  за статистикою Комітету міністрів Ради Європи 900 рішень щодо України по суті продовжують перебувати на контролі. З них 736 рішень – на «посиленому контролі». Це означає, що понад 95% рішень, прийнятих щодо України, досі виконані не в повному обсязі.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль