пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
19.03.2013
Доступ до інформації

Два муніципалітети Івано-Франківщини свої генплани… загубили

   

Міські ради Снятина та Тлумачі Івано-Франківської області втратили власні генплани і тепер не можуть домогтися надання їх копій райдержадміністраціями.

Про це 14 березня в Івано-Франківську повідомили експерти місцевого представництва «Інституту політичної освіти».

Їх моніторингове дослідження проводилось спільно зі «Східноукраїнським центром громадських ініціатив» з липня по грудень 2012 року в рамках проекту «Через доступ до генпланів – до містобудування без корупції: мережа громадянської дії».

Експерти ІПО зазначили, що жодне з 15 міст області не надало інформацію про генплан у повному обсязі, як це передбачено Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Аналіз відмов міських рад у доступі до генпланів дозволив виявити 3 основні порушення Закону, за якими чиновники приховують генплани:
1. ігнорування запитів на інформацію;
2. накладання грифу «Для службового користування» на генплан;
3. формальні відписки та відсутність генерального плану в міській раді.

Також громадські активісти представили рейтинг доступності для громадян генпланів міст Івано-Франківської області. Виявилось, що найбільше необхідної інформації надали виконкоми міськрад Івано-Франківська та Болехова, не зважаючи на те, що доступ до генпланів цих міст обмежено грифом «Для службового користування». Лише ці міські ради розмістили окремі матеріали власних генпланів на власних сайтах. Міська рада Івано-Франківська надала коротку інформацію з Генплану на 24 аркушах та надіслала головне креслення містобудівного документу.

Рогатин, Коломия, Долина, Калуш та Яремче теж мають на своїх генпланах гриф «ДСК». При цьому посадовці 3-х останніх міст заявляють, що із цими документами можна ознайомитися в приміщеннях органів місцевого самоврядування.

Надвірнянська міській рада повідомила, що для відповіді на інформаційний запит їй знадобиться додаткових 20 робочих днів, але навіть після цього чиновники так і не надали відповіді.

У Бурштині генплан «коригується». Галицька міська рада містобудівний документ взагалі не затверджувала. У Косові наявний генеральний план «вже застарів, а на розробку нового немає коштів».

З міської ради Тисьмениці відписали, що на аналогічний запит вони вже відповідали іншій організації рік тому, а тому не стали ускладнювати собі життя і давати пояснення ще раз. Відповідь з міської ради Городенка не надійшла взагалі.

А міські ради Снятина та Тлумачі Івано-Франківської області написали, що втратили власні генплани і тепер не можуть домогтися надання їх копій райдержадміністраціями.

Будемо сподіватись, що активність та наполегливість громадськості змусять чиновників органів місцевого самоврядування відшукати як самі генплани, так і можливість забезпечення до них доступу, відповідно до вимог законодавства.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль