пошук  
версія для друку
07.04.2013 | Георгій Кобзар

Луценко – на свободі!

   

Як повідомляє «Ліга. Новини», 7 квітня 2013 р. президент України Віктор Янукович помилував ряд засуджених, серед яких колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко та колишній міністр охорони навколишнього природного середовища Георгій Філіпчук.

«Всіх засуджених звільнено від відбування покарання, проведені необхідні розрахунки, роз’яснено права та надана необхідна всебічна допомога», – йдеться у повідомленні прес-служби Державної пенітенціарної служби.

«Наступний етап – позов до Європейського суду з прав людини, де будемо доводити, що звинувачення проти нього були безпідставні і вигадані», – написав у своїй сторінці в соціальній мережі народний депутат України Володимир Ар’єв.

Нагадаємо, 5 квітня 2013 прес-служба глави держави повідомила, що до президента України надійшло звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з проханням про помилування колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

У своєму клопотанні Омбудсмен зазначила, що під час відбування основного покарання в місцях позбавлення волі у Юрія Луценка неодноразово фіксувалось погіршення стану здоров’я, що призвело до необхідності оперативного хірургічного втручання. На сьогоднішній день стан його здоров’я також незадовільний, через що він потребує постійного нагляду та контролю в спеціалізованих медичних закладах, які ефективно забезпечити в умовах відбування покарання неможливо.

Крім того, Валерія Лутковська нагадала, що станом на квітень 2013 року Юрій Луценко фактично відбув більшу частину призначеного судом покарання.

Також президенту України надійшло прохання про помилування від екс-міністра навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука.

Янукович зажадав від комісії при президентові з питань помилування невідкладно розглянути звернення Омбудсмена про помилування Луценко і прохання Філіпчука про помилування. На засіданні 6 квітня комісія з питань помилування запропонувала президенту України помилувати Луценка і Філіпчука.

Довідка «ПЛ»:
Юрій Луценко був затриманий 25 грудня 2010 р., через кілька днів за рішенням суду він був заарештований. 27 лютого 2012 р. Печерський райсуд Києва визнав екс-міністра МВС винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до 4-х років позбавлення волі. Апеляційний суд Києва залишив у силі цей вирок.
17 серпня 2012 р. Печерський райсуд Києва визнав екс-міністра також винним у недбалості при продовженні оперативно-розшукових заходів щодо водія колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентина Давиденка і засудив до 2 років обмеження волі. Апеляція залишила в силі й цей вирок.
Екс-голова МВС відбував покарання у секторі окремого тримання засуджених, які раніше працювали в суді, органах прокуратури, юстиції та правоохоронних органах Менської виправної колонії (№91) в Чернігівській області з кінця серпня 2012 р.
У липні 2012 р. Європейський суд з прав людини визнав кричущі порушення прав людини у відношенні Ю. Луценка. Європейський суд встановив 6 різних порушень права на свободу та особисту недоторканність (двічі п. 1 статті 5 та п. 3 статті 5, а також п.2 і п. 4 статті 5 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод) та застосування при ухваленні рішення про взяття під варту та при подальшому триманні під вартою цілей, не передбачених КПК (стаття 18 Європейської конвенції). За рішенням ЄСПЛ Україна виплатила Луценку 15 тис. євро компенсації.
3 квітня 2013 р. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив у силі вирок Печерського райсуду Києва, але зменшив суму, яку за цивільним позовом Луценко зобов’язаний виплатити МВС (з 643 тис. грн. до 609 тис. грн.). Оголошення рішення суду за касацією Ю. Луценка по другій справі призначено на 10 квітня 2013 р.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори