пошук  
версія для друку
07.04.2013 | Георгій Кобзар

Сенсація: суд виніс виправдувальний вирок

   

Чугуївський міський суд Харківської області 27 березня виніс виправдувальний вирок за кримінальною справою. Як свідчать місцеві юристи, це перший такий випадок за останні 20 років!

Щороку українські суди виносять 160 тис. обвинувальних вироків. Натомість, виправдання вітчизняною Фемідою – справжня сенсація, адже, наприклад, минулого року було зафіксовано всього 0,17%, виправдувальних рішень в українських судах.

І це в той час, як частка виправдувальних вироків у європейських країнах становить 15-20%. Нинішній показник української судової системи за рівнем виправдувальних вироків у 2 рази нижче, ніж аналогічний за радянського «правосуддя» в 1937 році!

В умовах, коли український суд знаходиться в корпоративній змові зі слідством і державним обвинувачуванням, кожний виправдувальний вирок є надзвичайною подією для прокуратури, яка сприймає таке рішення судочинства як образливий ляпас.

Тому виправдувальний вирок, прийнятий у Чугуївському суді дійсно є непересічним, а суддя Олександр Ковригін, що його виніс, заслуговує на повагу.

Можливо, з прийняттям нового Кримінального процесуального кодексу України та широкого запровадження інституту безоплатної правової допомоги, в тому числі – захисту від обвинувачення, – кількість виправданих осіб буде зростати, а у вітчизняних СІЗО та колоніях поменшає безпідставно засуджених.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль