пошук  
версія для друку
19.06.2013
джерело: ua.korrespondent.net

Російські спецслужби через суд домоглися права прочитати переписку у Facebook

   

Федеральна служба безпеки Росії зуміла отримати повідомлення у Facebook між власником системи платежів Chronopay Павлом Врублевським та свідком у справі про Ddos-атаку проти Аерофлоту. Доступ до листування спецслужба провела без запиту в американську компанію.

Так, Тушинський районний суд Москви задовольнив відповідне прохання прокурора і видав санкцію Центру інформаційної безпеки ФСБ на знімання даних з технічних каналів зв’язку і "виїмку даних з ресурсу Фейсбук" про цих людей.

Спецслужби зуміли знайти у Facebook профілі Врублевського та свідка, Анастасії Курочкіної, причому на сторінці останньої було виявлене також листування між ними. Однак, як зазначено в документах ФСБ, "компанія Фейсбук розташована на території США і не має представництва в Росії, а тому провести виїмку листування з офіційної позиції зазначеної компанії не є можливим".

У зв’язку з цим спецслужби зняли дані з каналів зв’язку учасників справи і записали їх на DVD. Отримана таким чином інформація була використана прокурором на процесі. У листуванні Курочкіна питала у Врублевського, чи безпечно спілкуватися через соцмережу. Обвинувачений відповів позитивно, хоча вказав, що "300% гарантії дати не можу".

Після вивчення представлених обвинуваченням матеріалів захист попросив суд не включати їх у дану справу. "Суд давав дозвіл на здійснення виїмки даних, але у відповіді органів дізнання прямо сказано, що цього зробити не вдалося", - наголосив адвокат Ігор Фельдман.

"Існують міжнародні угоди, які дозволили б російським правоохоронним органам отримати законний доступ до вказаних матеріалів, - зазначив адвокат Павло Зайцев. - Замість цього був здійснений злом сервера на території іншої країни. Таким чином рішення суду не може виконуватися".

Прокурор Сергій Котов у відповідь процитував Остапа Бендера: "Може, вам ще й ключі від квартири дати, де гроші лежать". "Хто ж вам буде розповідати, як і хто здійснює оперативні заходи", - зазначив прокурор.

Нагадаємо, раніше творець проекту Wikileaks Джуліан Ассанж заявив, що Google має закриті угоди з адміністрацією США, які поширюються на найвищий рівень в американському уряді.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль