пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
03.07.2013 | Степан Терновий
Катування та жорстоке поводження

Amnesty International заявляє про таємну змову служб безпеки пострадянських країн.

   

Amnesty International у своїй доповіді "Цинічне повалення правосуддя в ім’я безпеки: назад до тортур в Центральній Азії", оприлюдненої на сайті організації 3 липня 2013 року, стверджує: "Служби безпеки Росії, України і центральноазіатських республік перебувають у таємній змові щодо викрадення, зникнення, незаконної передачі і тортур таких осіб".

"Враховуючи регулярність, з якою це відбувається, можна говорити про те, що в регіоні діє надзвичайна програма незаконної видачі людей. Європейський суд з прав людини назвав це "цілковитим нехтуванням принципом верховенства закону".

"Така стратегія, до якої все частіше вдаються країни СНД, вказує на тривожну тенденцію, коли уряди демонстративно і безкарно зневажають основні гарантії прав людини, виправдовуючи це загрозами національній безпеці"

"Через 20 років після розпаду Радянського Союзу старі навчальні зв’язки, загальні культури і загальне сприйняття в регіонах загрози ісламістських екстремістських груп пов’язують разом установи, які є наступниками радянського КДБ", - наголошує директор Amnesty International в Європі і Центральній Азії John Dalhuisen.

У звіті наголошується, що держави Центральної Азії практично завжди і дуже швидко забезпечують повернення розшукуваних осіб з інших країн-членів СНД. Втручання ж Європейського суду з прав людини іноді дозволяє відтермінувати видачу розшукуваних.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль