пошук  
версія для друку
21.07.2013 | Степан Терновий

Українці все частіше скаржаться на порушення прав людини

   

Кількість скарг і заяв українців через порушення прав людини в країні в офіс Amnesty International у Вашінгтоні зростає, зазначив регіональний експерт організації В’ячеслав Бортник.

"До нас надходить дуже багато скарг щодо катувань та жорстокого поводження у в’язницях і міліцейських дільницях. Ми намагаємося доносити більшість цих скарг до української влади. Також надходять скарги на корупцію в міліції. Я думаю, що головна причина - це безкарність", - зазначив експерт.

"Оскільки більшість скарг на міліцію не розглядаються або розглядаються неналежним чином, це є сигналом для української міліції про те, що вони можуть безкарно робити що завгодно", - зазначив він.

"Amnesty International вважає, що для української влади було б правильно просувати законодавство, яке б зупинило безкарність міліції, ніж посилювати відповідальність і покарання для тих людей, які протестують проти насильства з боку міліції, тортур і жорстокого поводження. Українська влада має всі можливості, щоб просунутися в цьому напрямку ", - підкреслив Бортніков.

"Прийнятий торік Кримінально-процесуальний кодекс дозволяє, дає легальними підстави для того, щоб всі скарги щодо катувань, жорстокого поводження з боку міліції були розслідувані. Український уряд має скористатися цією можливістю і діяти вже зараз", - зазначив він.

Раніше, 13 липня, Міжнародна правозахисна організація Amnesty International висловила занепокоєння через останні силові конфлікти жителів деяких населених пунктів України з правоохоронцями.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль