пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
30.07.2013 | Юрій Нужний
Право на життя

Тривалість життя українців нижче середнього показника по Земній кулі

   

Директор Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України Елла Лібановапередбачає, що населення України буде скорочуватися протягом найближчих десятиліть.

 

Про це вона заявила в інтерв’ю «Главкому». «Причини цього – дуже висока смертність, низька народжуваність і достатньо «старе» населення», – зазначила Лібанова.

 

При цьому вона зауважила, що, якщо висока частка людей старшого віку і низька народжуваність повністю відповідають сьогоднішнім європейським реаліям, то така висока смертність – жодним чином.

 

«Найбільш неприємною є динаміка показників смертності. Якщо на початку 60-х минулого століття ми посідали передові позиції в світі за цим ключовим показником, то зараз Україна займає передостаннє місце серед усіх країн Європи і Центральної Азії. За даними ООН, тривалість життя українців нижче середнього показника по Земній кулі», – повідомила Лібанова.

 

Щодо прогнозів вікової структури, то, за словами головного демографа України, жінок, швидше за все, буде більше, ніж чоловіків. І частка пенсіонерів відчутно збільшуватиметься.

 

«На жаль, за відсутності потужного міграційного припливу ззовні населення України буде скорочуватися, принаймні, протягом найближчих десятиліть», – прогнозує Лібанова.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль