пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
05.08.2013
джерело: ua.korrespondent.net

А ти не розслідуй!

   

Російський суд виніс обвинувальний вирок групі правозахисників, які заявили про незаконне будівництво на Чорноморському узбережжі десятків будинків в тому числі й дачі для президента Путіна.

Геленджицьких правозахисників Зуфара Ачилова, Володимира Іванова, Валерія Семергея і Гагіка Аванесяна спочатку затримали "за шахрайство": нібито вони отримали від незаконного забудовника гроші за своє невтручання. Правозахисники повідомили, що зізнання отримували під тортурами.
 
Усі вони були лідерами Геленджицького правозахисного центру, який розслідував незаконне будівництво "дачі Путіна" у селищі Прасковіївка і "дачі Патріарха" у селі Дивноморське.
 
Голова правозахисного центру Володимир Іванов отримав 13 років позбавлення волі, юрист центру Зуфар Ачилов - 11 років, Гагік Аванесян та Валерій Семергей - по 8 років. Всі вони засуджені до відбування покарання в колонії суворого режиму. Апеляція на судове рішення намічена в Краснодарському крайовому суді на 8 серпня.
 
Підсудні надали свідчення про тортури в поліції, посередництві при хабарах прокурору, фальсифікації доказів. Ачилов у своїх поясненнях вказує, що процесом керував начальник карного розшуку Геленджика М. Марченко. Іванов і Семергей також виклали у письмовому вигляді подробиці побиття і тортур. Громадська наглядова комісія з контролю за забезпеченням прав людини у місцях примусового утримання провела перевірку, виявивши у заарештованих гематоми і сліди від опіків.
 
Однак Геленджицький міський суд не вважав це переконливим і засудив їх до значних термінів ув'язнення, повіривши оперативним працівникам.
 
За матеріалами: Новая газета (Россия)
 
Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль