пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
09.09.2013 | Степан Терновий

Оскільки ЄСПЛ про те не сказав, то ми її й не били!

   

ДПтС України заявляє, що законність усіх дій її співробітників щодо Юлії Тимошенко підтвердив Європейський суд з прав людини.

«У зв’язку з появою у ЗМІ коментарів щодо дій персоналу ДПтС відносно Ю.Тимошенко, які ДПтС вкотре вимушена спростовувати, прес-служба відомства звертає увагу ЗМІ та громадськості на те, що Рішенням Європейського суду з прав людини від 30 квітня 2013 року у справі «Тимошенко проти України» визнано, що не мало місце порушення ст. 3 Європейської конвенції з прав людини стосовно начебто побиття Ю.Тимошенко під час її перевезення до лікарні 20 квітня 2012 року та щодо ефективності розслідування скарг з цього приводу», - йдеться у повідомлення у прес-служби відомства.

Далі прес-служба ДПтС України звертає увагу на те, що:
-- прокуратурою Харківської області було прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно службових осіб Качанівської виправної колонії (№54) за відсутністю в їх діях складу злочинів;
-- рішенням Європейського суду з прав людини у справі «Тимошенко проти України» суд визнав скаргу Тимошенко щодо цілодобового відеонагляду також неприйнятною;
-- постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 30 жовтня 2012 року у задоволенні позовних вимог Тимошенко щодо відеоспостереження відмовлено повністю;
-- 14 березня п.р. Київським апеляційним адміністративним судом апеляційну скаргу представника Тимошенко – Миколи Титаренка на вказане рішення суду залишено без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду України м. Києва від 30 жовтня 2012 року без змін.

На підставі зазначеного прес-служба ДПтС України заявляє: «Таким чином, законність усіх дій співробітників ДПтС відносно засудженої Ю.Тимошенко (зокрема щодо транспортування до лікарні, здійснення відеонагляду, забезпечення права на побачення, телефонні розмови, прогулянки та щодо нерозголошення конфіденційної інформації) була підтверджена рішеннями як національних судів, так і рішенням Європейського суду з прав людини».

* * *

Тим часом КЗК у своїй доповіді по Україні зазначає: "Проте, що стосується сили, нібито використаної співробітниками колонії проти Юлії Тимошенко під час її переводу до Центральної клінічної лікарні № 5 у Харкові у квітні 2012 року, у доповіді висловлені сумніви в ретельності розслідування, проведеного в цьому випадку."

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль