пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
13.09.2013
Право на справедливий суд

Заява про тиск на захист Дмитра Реви

   

В машині адвоката Дмитра Реви, його рідної сестри Оксани Томчук розбили скло і забрали низку документів, пов’язаних із захистом Реви. Про це вона дізналася зранку 13 вересня біля свого будинку в Дніпропетровську.

«Про розбите скло в машині мені зранку повідомили сусіди. Нічого з цінних речей не зникло: у машині були дорогі окуляри, шкіряна візитниця, дитяче крісло, свідоцтво про народження мого сина,  – нічого із цих речей не взяли. Навіть магнітолу не намагалися витягти. Все, що в першу чергу цікавить грабіжників – на місці. Проте перетрушені всі документи. Забрали лише ті з них, де стояло прізвище Реви»,  – повідомила Оксана Томчук.

Вона каже, що зниклі документи є важливими, але вони не становлять таємниці та стосуються виключно справи про теракти у Дніпропетровську, Запоріжжі і Харкові, адвокатської та громадської діяльності пані Томчук як захисниці Дмитра Реви та координатора громадської ініціативи «4Reva».

«У неділю 8 вересня у мене раптом посеред мосту через Дніпро спустило колесо в автомобілі. На СТО сказали, що причиною міг бути зумисний поріз. Тоді я не надала цьому особливого значення. Сьогодні я розумію, що прорізане колесо і вторгнення в мою автівку взаємопов’язані події. Розцінюю це як спробу психологічного тиску і залякування захисту і родини Реви. Можливо, це провокація, спрямована на ескалацію конфлікту у справі. Останнім часом ми викрили цілу низку системних фальсифікацій у справі, які стосуються не лише Дмитра, який абсолютно непричетний до терактів. Крім дзвінка з його телефону Сукачову, зробленого не Ревою, а працівником СБУ, ми викрили знищення правоохоронцями відеодоказів, підкидання листів із начебто вимогами терористів. А буквально щойно ми виявили, що спецслужби могли запобігти серії терактів у Дніпропетровську у квітні минулого року і задовго до них заарештувати Сукачова з Федоряком, бо мали відео з зображенням останнього і свідка, який його упізнав після першого вибуху у Дніпрі в листопаді 2011 року. За це все мають відповідати цілком конкретні люди в погонах, яким, напевно, видається за краще утопити всі ці факти в інформаційному шумі.

Я вважаю, що в керівництва правоохоронних органів достатньо розуму, щоби не діяти такими методами. І зараз вони, як ніхто інший, мають бути зацікавлені в тому, щоби знайти цих зацікавлених провокаторів і зловмисників. Додам лише одне - мене це не зупинить, ми доможемося того, щоби Рева був на волі, а українці знали, хто і чому насправді підривав Дніпропетровськ»,  – заявила Оксана Томчук.

Наразі вона чекає на приїзд міліції на місце події та складання відповідних документі та заяви про злочин.

(Наша інформ.)

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль