пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
14.09.2013 | Степан Терновий
Права дітей
джерело: dt.ua

Київська влада вимагає від шкіл списки дітей журналістів

   

Чиновники столичного управління освіти в усному порядку звернулися до директорів шкіл з "проханням" надати дані про дітей, чиї батьки працюють в ЗМІ.

Міське управління освіти і науки (ГУОН) збирає інформацію про дітей, чиї батьки працюють в засобах масової інформації.

Про це повідомили DT.UA джерела в головному управлінні та школах на умовах анонімності.

За їх даними, така робота в терміновому порядку ведеться з четверга. Прізвище-ім’я дитини, прізвище-ім’я батька-журналіста та місце його роботи - ці дані в режимі "терміново і важливо!" повинні повідомити школи чиновникам.

Відповідна задача була поставлена перед працівниками районних управлінь освіти на засіданні в міському управлінні. За словами джерел, озвучила "прохання" влади прес-секретар міського управління освіти Марія Кравчук.

ZN.UA звернулося за роз’ясненнями до ГУОН. Як з’ясувалося, начальник управління Оксана Добровольська перебуває у відрядженні, її заступник теж зайнятий. Марія Кравчук запевнила, що таких завдань школи не отримували.

"Ми звернулися до районів з проханням надати список навчальних закладів, які можуть прийняти у себе представників засобів масової інформації для висвітлення різних заходів. Адже є директори, які соромляться відеокамер і журналістів", - запевнила прес-секретар.

Директори шкіл, з якими поспілкувалося ZN.UA, засумнівалися в цьому аргументі. "У кожному районі є школи, які зазвичай запрошують ЗМІ, і такі, які намагаються не демонструвати журналістам, - пояснив один з них. - Але перелік цих навчальних закладів чудово відомий управлінням освіти всіх рівнів. Тому немає сенсу збирати ще раз такі дані".

Незважаючи на запевнення прес-служби ГУОН, на умовах анонімності ZN.UA вдалося отримати підтвердження інформації про складання списків дітей журналістів принаймні у двох районах столиці : Голосіївському та Оболонському.

Директори шкіл, з якими вдалося поспілкуватися, підтвердили, що справді передавали таку інформацію на прохання управління освіти свого району. Однак ніяких письмових розпоряджень чиновників або наказів жоден директор не отримував. Прохання передавалася усно або у вигляді телефонограми.

Кому і навіщо знадобилися списки дітей журналістів? Чому ГУОН не звернулося до шкіл офіційно, а обмежилися усними розпорядженнями? Це питання поки залишається без відповіді.

* * *

А відповіді й не буде! Немає доказів,-- нема й спростування! Справу зроблено, персональні дані зібрані, тепер справа за "тітушкамі"...


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль