пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
08.10.2013 | Богдан Міщанський
Правоохоронні органи

Генеральна прокуратура України вимагає від МВС усунути порушення прав дітей

   

Як повідомляє Укрінформ, Генеральна прокуратура України внесла до МВС подання щодо усунення порушень працівниками міліції прав неповнолітніх.

Про це повідомив заступник начальника Головного управління захисту прав і свобод дітей ГПУ Михайло Кунденко на брифінгу у вівторок, 8 жовтня 2013 року.


"До МВС внесено подання з метою усунення системних порушень законодавства про адміністративні правопорушення, вчинені неповнолітніми.", - сказав Кунденко.

За словами прокурора, у кожному другому регіоні зафіксовано численні факти порушення прав дітей при їх адміністративному затриманні.

"У міліції часто за відсутності будь-яких правових підстав беруть відбитки пальців дітей, а їх особистий огляд проводять за участю понятих різної статі. Є випадки складання протоколів стосовно підлітків, які на момент вчинення правопорушення не досягли 16-річного віку", - уточнив Кунденко.


Він поінформував, що за результатами перевірок ГПУ внесла 253 документи реагування на усунення порушень закону. При цьому 164 службові особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності та оскаржено 63 судові рішення.


За даними Генпрокуратури, впродовж поточного року стосовно неповнолітніх міліція склала майже 20 тис. протоколів про адміністративні порушення. З них 70 відсотків стосувалися куріння підлітками тютюнових виробів у заборонених місцях, розпивання спиртних напоїв або появи у нетверезому вигляді у громадських місцях.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль