пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
17.10.2013 | Юрій Чумак
Захист від дискримінації

Свастика замість слова з 3-х букв?

   

Невідомі продовжують описувати стіни полтавських будинків написами, які сіють національну та расову ворожнечу.

Як повідомляє Інтернет-видання «Полтавщина», в обласному центрі на стінах житлових будинків знов з’являються написи з расистськими гаслами. Нещодавно невідомі залишили сліди своєї «діяльності» в районі між зупинками Фурманова і «4 поліклініка». Там свіжі дикунські «письмена» виявили біля одного з місцевих банків.

«Геть жидохристиян», «Негр – це мавпа», «Чурки – геть» і подібні дописи «красуються» відтепер на будинках та кіосках, лякаючи пересічних полтавчан. А напис «синагога» місцеві неонацисти намазюкали на стіні дворового туалету.

Кореспондент «Прав людини», що побував днями у Полтаві, на власні очі побачив у центрі міста кілька намальованих на стінах свастик. Деякі з них були зафарбовані, але декотрі досі вирячували людиноненависництво їх авторів.

Офіційні органи, звісно, заявляють, що злочинів на расистському підґрунті немає (див., наприклад, На Слобожанщині расистських злочинів не буває. Так міліція вважає). На їх думку, хіба що, має місце банальне хуліганство.

Згадуються ще недавні часи, коли хулігани розмальовували стіни та паркани нецензурними написами з 3-х букв. Тоді була така «молодіжна хуліганська мода». Можливо, замість лайливих написів відтепер хулігани малюють свастики, але маючи на увазі матюки?

Звісно, це жарт. Однак «свастикоманія», що охопила певних полтавчан, аж ніяк не є жартом, адже такі написи, малюнки та заклики рано чи пізно можуть призвести до появи в якійсь хворобливій голові бажання втілити їх у життя. Не дай Боже!


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль