пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
31.10.2013 | Степан Терновий

Росбалт таки закрили

   

Як повідомляє сайт РАПСІ, Московський міський суд у четвер, 31 жовтня 2013 року, задовольнив позов Роскомнагляду і відкликав у інформаційного агентства "Росбалт" свідоцтво про реєстрацію засобу масової інформації.

На початку жовтня Роскомнагляд повідомив, що попросив суд анулювати свідоцтво про реєстрацію ІА "Росбалт" через нецензурну лайку в його матеріалах. Наглядове відомство стверджує, що раніше направляло редакції "Росбалта" попередження з цього приводу.

Мирова судова дільниця номер 198 Москви 25 жовтня 2013 року призначила інформаційному агентству два штрафи по 10 тисяч рублів за статтею 13.21 КоАП РФ за два розміщених на сайті відеоролика, в яких експерт-філолог виявив нецензурну лексику.

Раніше глава Ради з прав людини Міхаіл Федотов звернувся до глави Роскомнагляду Олександру Жарову з проханням переглянути питання судового переслідування "Росбалта". Він зазначив, що "поширення матеріалів, що містять нецензурну лайку ", може бути підставою для припинення діяльності ЗМІ, але не позову про визнання недійсним свідоцтва про його реєстрацію. У зверненні також говорилося, що закон про ЗМІ "звільняє редакцію ЗМІ від відповідальності за відтворення матеріалів, поширених іншим засобом масової інформації, як це має місце в даному випадку".

Наприкінці минулого тижня з аналогічним зверненням до Жарова звернувся голова комісії Громадської палати з підтримки ЗМІ, головний редактор "Московського комсомольця" Павєл Гусєв. Він просив відкликати позов, назвавши подібні заходи "надмірними" . Гусєв підкреслив, що "закриття одного з найбільш цитованих інформаційних агентств Санкт-Петербурга негативно відіб'ється на всьому медійному полі і на рівні свободи слова країни".

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль