пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
06.11.2013 | Богдан Міщанський
Вісті з пострадянських країн

В Росії людину засуджено за думкозлочин

   

Як повідомила «Газета.СПб», мешканець Гатчини Дмітрій Лєбєдєв за висловлювання, на кшталт, "бог - це міф", «духовенство не вірить у бога» та їм подібні, а також за "погані думки про патріарха", отримав кримінальний вирок.

У полі зору тамтешніх правоохоронних органів 39-річний Дмітрій Лєбєдєв потрапив ще 2009 року, після того, як почав обговорювати і засуджувати клерикалізацію країни в Інтернеті.

Приблизно в той же час мешканець Нижнього Новгорода Дмітрій Шубін  у своєму блозі також критикував церкву. Він і став першим об’єктом для атаки правоохоронців  Дмітрій же Лєбєдєв став у цій справі співучасником, і крамольні тексти, написані ним, лягли в основу кримінальної справи, порушеної Гатчинському міською прокуратурою.

Ось приклад тексту (мовою оригіналу), визнаного Гатчинським судом, за участі у процесі представника московської єпархії, блюзнірським та  єретичним:
 
«…Оглянитесь вокруг – это только церковь внушила вам, что пойдя против представителей бога, «священного» духовенства, вы станете отступниками… Но они-то не верят в бога, они прекрасно помнят, как попирали язычество на Руси, как рубили волхвов за их отказ принять христианство, как преследовали старообрядцев. 
 
Они прекрасно знают, что их бог - это миф, поэтому, во время проповеди они думают только о том, сколько принесет «свечной доход»… 
 
Наши действия направлены против РПЦ, против высшего духовенства, так как люди должны знать правду, люди должны знать что в каждом из нас есть бог, в ком-то он проявляет себя ярче, в ком-то он дремлет. Так вот, в тех людях, которые позиционируют себя как высшее духовенство, он дремлет».
 
 
Від прес-секретаря Слідчого управління СК Росії по Ленінградській області Юліі Матолигіной стало відомо, що в групу з розслідування справи був включений кращий слідчий з особливо важливих справ, оскільки справа викликала великий суспільний резонанс. Старший слідчий з особливо важливих справ Артьом Міхайлов, що працював над цією справою, у телефонній розмові повідомив, що згадані у вироку фрагменти критики РПЦ не були ключовими при підготовці звинувачення - головним козирем обвинувачення стала назва групи, де обговорювалася РПЦ. Назва була така: «Убий патріарха». На цій підставі слідство дійшло висновку, що Лєбєдєва та Шубіна необхідно притягти до кримінальної відповідальності... за насильство!
 
Справа в тім, що Лєбєдєв та Шубін - каббалісти. Вони вірили, що якщо думати про людину погано, людині стане зле. Каббаліст Дмітрій Шубін вирішив провести в своєму блозі уявну акцію під назвою «Убий патріарха». Акція мала на увазі чисто ритуальне вплив - на думку окультистів, люди, яким не подобається РПЦ та її сановники, мали в один і той же час подумки бажати їм смерті. Цей думкозлочин і став основою для вироку. Адже, за версією слідства, бажати людині смерті - означає, закликати до насильства.
 
Далі більше. У вироку містяться описи ще більш страшних уявних злочинів (цитуємо вирок): «висловлювання (Лебєдєва) містять приховане спонукання, звернене до потенційних читачів, діяти, щоб «наступні покоління не були гнані духовенством», «боротися за майбутнє», в якому не буде жодних релігій, де кожна людина буде вільною у своїх думках, своїх ідеях».
 
Примітно, що Дмітрій Лєбєдєв скористався послугами безкоштовного, призначеного йому судом адвоката. За порадою цього адвоката він визнав свою провину і погодився на співпрацю зі слідством, аби одержати не найсуворіше покарання з усіх можливих варіантів - тобто реальне позбавлення волі. В результаті обвинувальний вирок їм не заперечувався і не оскаржувався.
 
Незважаючи на очевидну безглуздість цієї справи, фахівці Петербурзького науково-дослідного центру з вивчення екстремізму не вважають кримінальне переслідування за інакомислення проблемою. Глава експертного центру Сєргєй Кузнєцов заявив ПІТЕР.ТВ, що карати за уявні злочини можна і потрібно.
 
Він навів приклади з західної юридичної практики, коли модельєра Джона Гальяно засудили до штрафу в 22 тисячі євро за публічні антисемітські висловлювання, але не пояснив, як пов’язана критика релігійних забобонів з націоналізмом.
 
Це кримінальне переслідування вкоротило віку першому фігуранту справи, Дмітрію Шубіну - він помер у серпні минулого року. Кепські справи й у Дмітрія Лебедєва: за вироком суду у нього відібрали на користь держави єдиний ноутбук - як знаряддя злочину. А ось у Кирила Гундяєва, керівника РПЦ, все добре - не спрацювала диверсія каббалістів, сповіщає ПІТЕР.ТВ.
 
 
Показовим є те, що усі єретичні висловлювання підсудного Дмітрія Лебедєва суддя Гатчинського суду Попова М. Ю. сором’язливо сховала від поглядів громадськості - у вироку цитуються лише фрази з висновків експертів, але не самі тексти, що стали основою для обвинувачення.
 
При цьому повні і точні цитати підсудного й досі доступні у блозі померлого Дмітрія Шубіна. Ба більше! Значна частина цих висловів є практично дослівним викладом позицій Карла Маркса, Владіміра Лєніна, Еріха Фромма, Зиґмунда Фройда, Альбера Камю, Віталія Гінзбурга,  Стівена Хокінга та інших мислителів.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль